پارادوکس پیش‌فروش بلیت‌ پروازهای نوروزی | اتاق خبر
کد خبر: 308206
تاریخ انتشار: 21 دی 1394 - 17:31
در حالی پیش‌فروش بلیت پروازهای نوروزی از چند روز پیش آغاز شده که معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از اعلام قیمت توافقی بلیت‌های نوروزی هواپیما تا دو هفته آینده خبر داده است وگفت: برای مدیریت بازار برنامه‌ریزی می‌کنیم.


اتاق خبر: محمد خداکرمی افزود: با توجه به اینکه برای ایام نوروز تقاضا برای سفر افزایش قابل توجهی دارد و این افزایش تقاضا تحریک کننده افزایش نرخ است برای مدیریت این نرخ‌ها سازمان هواپیمایی کشوری برنامه ریزی می‌کند.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی اظهار کرد: شرکت‌های هواپیمایی می‌توانند از هم‌اکنون نسبت به پیش فروش بلیت‌های نوروزی اقدام کنند ضمن این‌که بهتر است ایرلاین‌ها تا قبل از نزدیک شدن به ایام نوروز بلیت‌های خود را عرضه کنند.

وی با بیان این‌که مانعی برای پیش فروش بلیت هواپیما برای نوروز از هم اکنون وجود ندارد، افزود: طبیعتا کسانیکه در روزهای پایانی نسبت به خرید اقدام می‌کنند ممکن است نرخ‌ها بالاتری نسبت به نرخ‌های فعلی دریافت کنند چراکه عرضه و تقاضا در اقتصاد تعیین کننده نرخ است.

معاون عملیات هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه البته مدیریت نرخ بلیت‌های نوروزی از اقدامات سازمان هواپیمایی کشوری است ادامه داد: همانطور که برای اربعین و به منظور مدیریت بازار نرخ‌های مصوب اعلام شد، برای بلیت پروازهای نوروزی نیز قرار است طی مذاکره و مشورت با شرکت‌های هواپیمایی نرخ‌های توافق شده اعلام شود که در حال انجام است. با توجه به اینکه برای ایام نوروز تقاضا برای سفر افزایش قابل توجهی دارد و این افزایش تقاضا تحریک کننده افزایش نرخ بلیت است برای مدیریت این نرخ‌ها سازمان هواپیمایی کشوری برنامه‌ریزی می‌کند.

چند روز پیش از اربعین امسال سازمان هواپیمایی کشوری با شرکت‌های هواپیمایی جلسه‌ای برگزار کرد که خروجی آن تعیین قیمت برای پروازهای عتبات عالیات بود.

نرخ‌ 950 هزار تومانی برای مسیر پروازی تهران - نجف - تهران، 850 هزار تومانی برای پرواز تهران - بغداد - تهران، 1.2 میلیون تومانی برای مسیر مشهد - نجف - مشهد و 1.1 میلیون تومانی برای مسیر مشهد - بغداد - مشهد مصوبه این جلسه بود.

این در حالی بود که نرخ پرواز عتبات با وجود مدیریت سازمان هواپیمایی کشوری در اربعین امسال از مرز 1.5 میلیون تومان عبور کرد. حال پس از گذشت چند ماه مسئولان سازمان هواپیمایی وعده مدیریت بازارپروازهای نوروزی را داده‌اند که با توجه به روزمه این قبیل مدیریت‌ها پیش‌بینی بازار آشفته پروازهای نوروزی چندان سخت نخواهد بود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید