چگونه شورتکات وب‌سایت محبوب خود را به منوی استارت ویندوز 10 اضافه کنیم؟ | اتاق خبر
کد خبر: 308393
تاریخ انتشار: 21 دی 1394 - 17:37
یکی از اصلی‌ترین قابلیت‌های افزوده شده به ویندوز ده، منوی استارت پویای آن است که امکان پین کردن شورتکات وب‌سایت محبوب در کنار اپلیکیشن‌های مترو را به کاربران می‌دهند. با ما در ادامه در فارنت همراه باشید تا طریقه انجام این کار را با یکدیگر مرور کنیم.

اتاق خبر - یکی از اصلی‌ترین قابلیت‌های افزوده شده به ویندوز ده، منوی استارت پویای آن است که امکان پین کردن شورتکات وب‌سایت محبوب در کنار اپلیکیشن‌های مترو را به کاربران می‌دهند. با ما در ادامه در فارنت همراه باشید تا طریقه انجام این کار را با یکدیگر مرور کنیم.

پین کردن صفحه از طریق مرورگر مایکروسافت اج

How-to-Pin-Folders-Websites-Settings-Notes-and-More-to-the-Start-Menu-on-Windows-10-4

با بهره‌گیری با مرورگر مایکروسافت اچ که به تازگی قابلیت‌های بیشتری به آن افزوده شده کاربران می‌توانند وب‌سایت‌های موردعلاقه خود را برای دسترسی سریع در قالب یک صفحه مجزا به منوی استارت بچسبانند.

بدین ترتیب پس از باز کردن صفحه مورد نظر در مایکروسافت اج، بر روی منویی که با سه نقطه در گوشه بالا سمت راست مشخص شده کلیک کرده سپس گزینه “Pin this page to Start” را انتخاب کنید. اگر وب‌سایت مورد نظر از قابلیت کاشی زنده مانند وب‌سایت‌های خبری پشتیبانی کند، شما آن را با آخرین رویدادهای در نظر گرفته شده مشاهده خواهید کرد.

پین کردن صفحه از طریق سایر مرورگرها

اگرچه این روش برای انواع مرورگرها کار می‌کند، با این حال ما در نظر داریم به عنوان مثال آن را از طریق مرورگر گوگل کروم که محبوبیت بالایی دارد انجام دهیم. برای شروع به وب‌سایت مورد نظری که می‌خواهید شورت‌کاتی از آن ایجاد کنید رفته و صبر کنید تا صفحه کاملاً بارگذاری شود.

How to Add Website Links to the Windows 10 Start Menu

اکنون آیکون نوشته‌ای که همچون تصویر فوق بر روی آدرس بار مشخص شده را بر روی دسکتاپ دِرَگ کنید. پس از انجام این کار، شورت کات ایجاد شده به صورت خودکار در حالت پاپ‌آپ باز می‌شود.حال بر روی شورت کات ایجاد شده کلیک راست کرده و سپس گزینه “Copy” را انتخاب نمایید.

517x303xhtt3.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.bmJ8nwzQ-l

اکنون بایستی خط فرمان موسوم به RUN ویندوز را اجرا نمایید. بدین ترتیب همین نام “RUN” را درون باکس جستجوی ویندوز (کورتانا) تایپ کرده و سپس دکمه اینتر کیبورد را بفشارید.

593x226xhtt4.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.pO7i9mxAme

اکنون عبارت  “shell:programs” را در فیلد دستور فرمان RUN تایپ نمایید.

406x213xhtt5.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.v3ilK7KZzQ

در صفحه جدید باز شده، کلیک راست کرده و سپس گزینه “Paste” را انتخاب کنید. توجه فرمایید که اشتباهاً کلیک راست بر روی فولدرهای موجود در این صفحه صورت نگیرد.

650x365xhtt6-650x365.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.tIVwkKUd-r

اگر مراحل قبلی را به درسی طی کرده باشید، اکنون شورت کات ایجاد شده به لیست برنامه‌های جدید منوی استارت اضافه گردیده. برای آوردن آن به منوی اصلی استارت تنها کافی است به زیر مجموعه “All Apps” رفته و سپس آن را همچون تصویر زیر دِرَگ کنید.

خوشبختانه ویندوز 10 همچون دیگر نسخه‌های ویندوز هنوز یک سیستم‌عامل انعطاف‌پذیر بوده و با طی کردن مراحل پیچیده می‌توان اقدامات جالبی درون آن انجام داد. آیا شما روش دیگری برای این کار پیشنهاد می‌کنید؟

منبع: فارنت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید