غرب و آمریکا همیشه به دنبال جنگ صلیبی علیه مسلمانان هستند | اتاق خبر
کد خبر: 308424
تاریخ انتشار: 22 دی 1394 - 02:22
رحمانی فضلی در دیدار با همتای سوری:
وزیر کشور گفت: غرب و آمریکا همیشه به دنبال جنگ صلیبی علیه مسلمانان هستند و در مقاطع مختلف تاریخی با روش‌های گوناگون این جنایت و خیانت را انجام می‌دهند.

وزیر کشور گفت: غرب و آمریکا همیشه به دنبال جنگ صلیبی علیه مسلمانان هستند و در مقاطع مختلف تاریخی با روش‌های گوناگون این جنایت و خیانت را انجام می‌دهند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رحمانی فضلی در دیدار با محمد ابراهیم شعار همتای سوری خود، بر تقویت روابط و همکاری‌های دوجانبه تأکید کرد و گفت: در شرایط کنونی، ایران و سوریه نباید با یکدیگر احساس غریبی کنند؛ چرا که جهان اسلام در فتنه‌ای بزرگ گرفتار است و متأسفانه حربه دشمنان ایجاد اختلاف و چنددستگی میان مسلمانان است.

وی با اشاره به اینکه اختلاف اندازی دشمنان در جهان اسلام بعد از جنگ جهانی اول باعث تجزیه جهان اسلام و به وجود آمدن رژیم صهیونیستی شد افزود: بعد از جنگ جهانی دوم نیز دشمنان اسلام با تفرقه افکنی های خود دولت های وابسته را در منطقه ایجاد کردند تا همیشه این منطقه مهم و راهبردی در آتش اختلاف و تفرقه بسوزد، اما این همکاری ها و رابطه های نزدیک میان محور مقاومت، باید مقابل این تفرقه افکنی‌ها بایستد.

وی گفت: غرب و امریکا همیشه به دنبال جنگ صلیبی علیه مسلمانان هستند و در مقاطع مختلف تاریخی با روش های گوناگون این جنایت و خیانت را انجام می دهند.

وزیر کشور افزود: روزی جنگ علیه کشوری راه می‌اندازند، روزی حربه‌شان فشار و تحریم‌های اقتصادی است، روزی فرهنگ و تمدن یک ملت را مورد هجمه قرار می دهند و روزی هم اختلاف‌افکنی میان شیعه و سنی و طایفه‌ها و قبیله‌های مختلف در جهان اسلام حربه غرب و امریکا علیه مسلمانان است.

رحمانی فضلی گفت: اکنون جهان اسلام با جریان فکری وهابیت که بسیار خطرناک است روبه‌روست و همه تروریست‌ها، تکفیری‌ها و داعش برخاسته از وهابیت‌اند و ما اینها را مسلمان و دین‌شان را دین اسلام نمی‌دانیم.

وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: اسلام ما دین دوستی، محبت و صلح میان مسلمانان و همه ادیان است و در آموزه‌های اسلام، جنگ هیچ جایگاهی ندارد و فقط بر دفاع تاکید شده است.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران ۸ سال قربانی تفکر جنگ‌طلبی به‌ ظاهر برخی از مسلمانان بود که تمام دنیای کفر و مزدوران آن در منطقه علیه ایران بودند.

وزیر کشور گفت :ما در ایران یک جنگ بین المللی را گذراندیم و حالا سوریه، عراق و یمن در منطقه شاهد چنین جنگی هستند.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه ایران هزینه‌های زیادی را در جنگ تحمیلی مانند هزینه‌های اقتصادی، انسانی و تمدنی پرداخت، تصریح کرد: از تمام این هزینه‌ها درس بزرگی گرفتیم و آن شناخت دوست از دشمن، استقلال و آزادی، خودکفایی و ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان است.

وی گفت: انسجام و وحدت داخلی از دیگر ثمرات جنگ تحمیلی بود و باید سوریه نیز از این جنگ خانمان‌سوز مانند ایران درس‌های بزرگی را یاد بگیرد تا بتواند در برابر دشمنان و تروریست‌ها به خوبی مقاومت کند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه برخی از دولت‌ها در جهان اسلام تمام امکانات خود را در اختیار دشمنان اسلام قرار داده اند افزود: مردم جهان اسلام این خیانت ها را فراموش نمی کنند و مقاومت مردم و مقاومت و شجاعت رئیس جمهور سوریه باعث شده است که تروریست ها با تمام امکاناتشان نتوانند کاری پیش ببرند.

محمد ابراهیم شعار وزیر کشور سوریه نیز در این دیدار گفت: این جایی که نشسته‌اید شهر دمشق است، پایتخت ایستادگی و پایداری؛ جایی که دشمنان اسلام می خواستند به هر نحوی این شهر سقوط کند و تمام تجهیزات و امکانات خود را در اختیار تروریست‌ها قرار دادند اما دمشق همچنان پایدار و مقاوم ایستاده است.

وزیر کشور سوریه افزود: تمام دنیا جمع شدند که نقشه جدیدی برای منطقه طراحی کنند و هدف آنها تجزیه دوباره منطقه است.

وی تاکید کرد: پشتیبانی، دوستی و کمک‌های جمهوری اسلامی ایران باعث استقامت و پایداری مردم و رزمندگان سوریه در خط مقدم جبهه‌ها شده است و این پشتیبان محکم، یعنی جمهوری اسلامی ایران باعث شد که در ماه‌های اخیر در جبهه های شمالی، جنوبی و شرقی و غربی، ارتش و نیروهای مردمی سوریه به پیروزی‌های چشمگیری برسند.

ابراهیم شعار افزود: در حماه، حمص، حلب، درعا، قنیطره و در جبهه‌های دیگر رزمندگان سوری دشمنان را شکست جدی دادند و حتی در دمشق و حومه آن نیز تروریست ها زمین‌گیر شدند.

وی با بیان اینکه هم اکنون سوریه در یک جنگ بین المللی و یک توطئه جهانی می سوزد گفت: اطمینان دارم محور مقاومت پیروز خواهد شد و تمام جنایت ها، توطئه ها و خیانت های امریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای مرتجع عربی را تلافی می کند.

وزیر کشور سوریه همچنین کمک های روسیه را نیز در پیروزی های اخیر رزمندگان سوری موثر خواند و افزود: دو کشور ایران و روسیه از زمانی که در کنار ما قرار گرفتند روحیه، استقامت و پایداری ما چند برابر شده است.

وی با اشاره به خیانت‌ها، بی‌ادبی‌ها و بهانه‌جویی‌های عربستان علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: عربستان از پیروزی های محور مقاومت بسیار نگران و ناراحت است و هر قدر رابطه محور مقاومت با یکدیگر تنگ‌تر و دوستی‌ها بیشتر شود، شکست دشمنان نزدیک‌تر خواهد شد.

ابراهیم شعار با بیان اینکه در سال۲۰۱۵ تفاهم‌نامه‌ای را با وزارت کشور ایران امضا کردیم که از بندهای بسیاری در زمینه مبارزه با تروریسم و انواع جرایم و مهاجرت‌های غیرقانونی و مبارزه با قاچاق مواد مخدر برخوردار است افزود: دوست داریم هر چه زودتر این تفاهم‌نامه‌ها به توافقنامه تبدیل شود و مراحل اجرایی خود را طی کند و نیروهای ما نیز برای آموزش‌های لازم به جمهوری اسلامی ایران اعزام شوند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید