اجرای برجام و گرانی دلار، ۲ دلیل مثبت شدن بورس | اتاق خبر
کد خبر: 308582
تاریخ انتشار: 22 دی 1394 - 13:44
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: رونق نسبی این روزهای بازار سرمایه و افزایش شاخص، حجم و ارزش معاملات به دلیل محرک‌هایی چون اجرای برجام و رشد نرخ دلار است.

اتاق خبر: علی احمدی با اشاره به این که این روزها شاهد رونق نسبی بازار سرمایه و افزایش شاخص، حجم و ارزش معاملات هستیم گفت: دلیل این اتفاق محرک‌هایی چون اجرای برجام و رشد نرخ دلار است.
بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ این کارشناس بازار سرمایه افزود: با توجه به رونق نسبی بازار سهامداران حقیقی و حقوقی رفته رفته در حال فعال شدن هستند که بر این اساس بنظر می رسد بازگشت دوباره به مسیر نزولی در بورس دور از انتظار باشد.
وی با اشاره به این که گذشت دو سال زمان مناسبی برای اصلاح قیمت‌ها در بازار سهام است گفت: با توجه به انتشار خبرهایی مبنی بر اجرایی شدن برجام در روزهای آینده، هیجانی شدن سهامداران می تواند به عنوان یکی از تهدیدهای پیش روی معامله گران و بورس باشد.
این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: از طرفی دیگر رفع تحریم‌های سوئیفت در هفته‌های پیش رو نیز می تواند یکی از خبرهای خوب و مثبت برای گروه بانکی باشد که بر سایر شرکتها و نیز صنایع بورسی اثرات مثبتی خواهد داشت و بر این اساس می توان به خروج اقتصاد کشور از رکود نیز امیدوار بود.
این کارشناس بازار سرمایه اذعان داشت: هر چند اجرایی شدن برجام در کوتاه مدت به لحاظ روانی می تواند بر معاملات بورس اثرگذار باشد اما مواردی چون انتشار گزارش‌های 9 ماهه شرکت ها و جزئیات بودجه سال 95، روند نزولی قیمت جهانی نفت و برخی کالاها و نیز پابرجا بودن ابهامات در برخی صنایع بزرگ از جمله مهم ترین چالش‌های بازار سرمایه تا پایان سال محسوب می شوند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید