ترفند جدید داعش برای جذب نیرو | اتاق خبر
کد خبر: 308605
تاریخ انتشار: 22 دی 1394 - 19:05
واحد مرکزی خبر نوشت: گروه داعش در اقدامی تازه برای جذب جوانان، یک پایگاه فروش اینترنتی کالا راه اندازی کرده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از خبرگزاري صدا و سيما به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، سرور پايگاه فروش اينترنتي کالاي گروه تکفيري صهيونيستي داعش، در کانادا قرار دارد؛ اما دامنه اينترنتي آن در ترکيه ثبت شده است. اين فروشگاه که در حال حاضر دسترسي به آن مسدود شده است، کالاهايي جذاب همچون خودرو، موتور سيکلت،دوچرخه، تلويزيون و چيزهاي ديگر را با قيمت‌هايي کاملا رقابتي و استثنايي به بازديدکنندگان عرضه مي‌کند.


ماموريت اين پايگاه فروش اينترنتي، بيشتر از آن که فروش کالا باشد جذب نيروهاي جديد براي اين گروه تکفيري داعش است. افسر کريم از کارشناسان نظامي هند گفت، در خيلي از کشورها، از جمله هند، کالاهاي لوکس طعمه بسيار راحتي براي جذب جوانان است، داعش به اين وسيله قصد دارد افراد بيشتري را به سمت خود بکشاند.
در پايگاه فروش اينترنتي داعش چندين فروشگاه وجود دارد که کالاهايي را که تکفيري‌ها از دشمن به غنيمت گرفته‌اند عرضه مي‌کنند پس روشن است که فروش اين کالاها‌ آن هم با «قيمت‌هاي استثنايي» در مناطق تحت کنترل تروريست‌ها صورت مي‌گيرد. يک سرهنگ بازنشسته ارتش هند هم گفت داعش با اين ترتيب تلاش مي‌کند اقتصاد خاص خود را ايجاد کند.
به گفته وي اين پايگاه فروش اينترنتي با هدف دادن پاداش مادي به جنگجويان وفادار به داعش راه اندازي شده است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید