استاد دانشگاه علوم پزشکی:شیر فله‌ بهداشتی نیست | اتاق خبر
کد خبر: 308766
تاریخ انتشار: 23 دی 1394 - 15:57
دانشیار دانشگاه های علوم پزشکی مدعی شد، عرضه شیر فله ای در بسته های پلاستیکی مورد تأیید نیست.

اتاق خبر: خانم دکتر شیخ الاسلامی به رادیو اقتصاد گفت: شیر تولیدی دامداران وقتی به کارخانه ها عرضه می شود از لحاظ کیفیت کنترل می شود و شیری که کیفیت لازم را برای پاستوریزه کردن نداشته باشد ، برگشت داده می شود.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی افزود: بخشی از این شیر در خارج از کارخانه های تولید شیر پاستوریزه و در بسته های پلاستیکی عرضه می شود که از نظر ما کیفیت لازم را ندارد و به هیچ وجه مصرف آن را توصیه نمی کنیم.

خانم شیخ الاسلامی گفت : متأسفانه قانونی هم وجود ندارد که این شیرهای بی کیفیت نابودسازی شود.

وی افزود: با توجه به اینکه پاستوریزه کردن شیر در کارخانه ها هزینه دارد ، این شیرها با قیمت بالاتر از شیر فله ای فروخته می شود اما کیفیت و ارزش غذایی آن مورد تأیید است.

خانم شیخ الاسلامی گفت: با توجه به کاهش سرانه مصرف شیر در کشور و بیماری های پوکی استخوان و ضرورت ترویج فرهنگ مصرف شیر پیشنهاد می کنیم دولت برای مصرف شیرهای فله ای و همچنین نوشابه ها و برخی محصولات پرچربی مالیات ببندد و در مقابل برای مصرف شیر پاستوریزه یارانه تخصیص دهد تا این شیرها که در پاکت های بهداشتی هم عرضه می شود ، با قیمت مناسبی در اختیار شهروندان قرار گیرد.

وی در مورد مصرف قرص کلسیم هم افزود : مصرف آن نمی تواند جای شیر را بگیرد برای اینکه شیر شامل ویتامین های متعددی است که قرص کلسیم ندارد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید