تبدیل 10 هزار هکتار باغ داخل شهری به مسکن در تهران | اتاق خبر
کد خبر: 308842
تاریخ انتشار: 23 دی 1394 - 17:26
رئیس سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه حفاظت از اراضی ملی و کشاورزی و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی امروز یک ضرورت است، گفت: سند دار کردن زمین‌های کشاورزی در اولویت اول این سازمان است.

اتاق خبر: قباد افشار بر حفاظت از باغات در داخل کلانشهرهایی همچون تبریز تاکید کرد و افزود: متاسفانه در تهران حدود ۱۰ هزار هکتار باغ داخل شهری به مسکن تبدیل و تغییر کاربری یافته است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایلنا؛ رئیس سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه از سال ۱۳۵۷ تا سال ۱۳۹۲ یک میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور تغییر کاربری یافته است و دیگر امکان تولید در آن‌ها وجود ندارد، ادامه داد: رویکرد دولت یازدهم مبتنی بر عقلانیت و آینده نگری و توجه به محیط زیست و منابع پایه کشور است.

وی با بیان اینکه دولت دو ماموریت عمده را در این خصوص دنبال می‌کند، اظهارداشت: تامین امنیت غذایی جامعه و حفظ منابع پایه که تامین امنیت غذایی منوط به حفاظت از منابع طبیعی که شامل آب، خاک و اراضی کشاورزی و ایجاد تعادل در فضای اکولوژیکی بین کشاورزی و منابع طبیعی است.

رئیس سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه طرح کاداستر اراضی کشاورزی در بسیاری از نقاط کشور در حال اجرا است، گفت: از مزایای این طرح حل مسائل حقوقی مردم بر سر اراضی است. طرح کاداستر اراضی کشاورزی شامل عکسبرداری و تهیه نقشه جامع از اراضی کشاورزی در یک منطقه است و بانک اطلاعات اراضی با اجرای این طرح تکمیل می‌شود.

افشار، بخشی از مزایای تهیه نقشه و اطلاعات جامع از اراضی را راه حل مسائل حقوقی مردم و خُرده مالکی ذکر کرد و گفت: با سنددار کردن اراضی بسیاری از تسهیلات و امکاناتی که دولت برای کشاورزان در نظر گرفته است، آسان‌تر به آنان می‌رسد.

رئیس سازمان امور اراضی کشور افزود: کارگروه رفع تداخل‌ها در همه استان‌ها به بررسی مالکیت زمین‌ها می‌پردازد که اختیارات و تصمیم‌گیری‌ها نیز به استان واگذار شده است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید