بنزین با آنالیزهای ناقص وارد می‌شود + سند | اتاق خبر
کد خبر: 308899
تاریخ انتشار: 23 دی 1394 - 15:40
تعلل سازمان ملی استاندارد در نظارت بر کیفیت بنزین وارداتی، موجب شده است که وزارت نفت با حذف برخی از استانداردهای مصوب اقدام به واردات بنزین کند.

اتاق خبر: سازمان ملی استاندارد به عنوان متولی بازرسی کیفیت بعد از گذشت یک سال و نیم از واگذار شدن وظیفه کنترل کیفیت واردات فرآورده‌های نفتی و آماده بودن آزمایشگاه مورد نیاز در بندرعباس همچنان در اجرای این امر تعلل می‌کند.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ در حالی که شورای عالی استاندارد، استاندارد 4904 را به‌عنوان استاندارد اجباری بنزین یورو4 در سال 1391 ابلاغ کرده است و وزارت نفت متعهد شده بود از تیرماه سال 1393 بنزین را بر اساس استاندارد 4904 و یورو4 وارد کند، هم اکنون هیچ نهاد و سازمانی ثالثی بر کیفیت بنزین وارداتی نظارت ندارد.

عدم نظارت دستگاه‌های مسئول در این زمینه موجب شده است آزمون کیفیت محموله‌های بنزین وارداتی توسط شرکت ملی پالایش و پخش به‌صورت ناقص انجام می‌شود.

به طور نمونه، دو نمونه آنالیز محموله‌های کشتی "مِنا" نشان می‌دهد که آنالیز به صورت ناقص انجام شده است؛ علاوه بر اینکه تنها شش شاخص مورد آزمایش قرار داده است، شاخص مربوط به وجود فلزات سنگین و الکل در محموله‌ها به صورت ناقص انجام شده است؛ مشخص نیست این محموله حاوی فلزات مجاز است یا غیر مجاز.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید