تاکید روسای جمهور امریکا و روسیه بر ضرورت تشکیل جبهه گسترده علیه داعش | اتاق خبر
کد خبر: 309165
تاریخ انتشار: 25 دی 1394 - 05:13
پوتین و اوباما در مذاکرات تلفنی خود در خصوص مبارزه با داعش و مساله اوکراین و همچنین آزمایش هسته‌ای اخیر کره شمالی و روابط میان ایران و عربستان بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل ازخبرگزاری میزان، به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در مذاکرات تلفنی خود در خصوص ضرورت تشکیل یک جبهه گسترده برای مبارزه با داعش و ارائه لیست گروه‌های تروریستی تاکید کردند.


 
دو طرف همچنین بر ضرورت افزایش تلاش‌ها برای آغاز مذاکرات میان دولت و مخالفان سوری در ژنو تاکید کردند.
 
پوتین و اوباما در خصوص مساله شرق اوکراین و همچنین آزمایش هسته‌ای اخیر کره شمالی نیز بحث و تبادل نظرکردند. در خصوص روابط میان ریاض و تهران دو طرف بر ضرورت کاهش تنش‌ها میان دو طرف تاکید کردند.
 
در این تماس تلفنی پوتین بر ضرورت اجرای تعهدات کی‌یف در خصوص تفاهم نامه مینسک و اجرای مذاکرات با نمایندگان دونباس و همچنین اجرای اصلاحات در قانون اساسی و ارائه حق تعیین سرنوشت تاکید کرد.
 
دو طرف بر ضرورت افزایش تماس‌ها میان نمایندگان دو کشور در خصوص بحران اوکراین و دستیابی به راهکار مسالمت آمیز برای حل این بحران تاکید کردند.
 
پوتین در خصوص سوریه عنوان داشت که نباید در زمینه تهیه لیست گروه‌های تروریستی سیاست یک بام و دو هوا و حمایت از ین گروه تروریستی را در پیش گرفت.
 
پوتین و اوباما در خصوص آزمایش هسته‌ای کره شمالی تاکید کردندکه در صورت صحت این خبر این اقدام نقض قطعنامه های شورای امنیت به شمار آمده و باید با واکنش بین المللی شدید رو به رو شود.
 
این تماس تلفنی بنا به درخواست باراک اوباما انجام شد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید