افشای جزئیات جدیدی از توافق مربوط به حضور نظامی روسیه در سوریه | اتاق خبر
کد خبر: 309346
تاریخ انتشار: 26 دی 1394 - 15:15
ایسنا نوشت: روسیه جزئیات اعلام نشده‌ای از توافق نظامی خود با دولت سوریه را که براساس آن جنگنده‌های روسی حملات علیه تروریست‌ها را در این کشور آغاز کرده‌اند، فاش کرد.

اتاق خبر - به گزارش  شبکه خبری سیریانیوز، جزئیات اعلام شده نشان می‌دهد که این توافق نامه در 26 اوت 2015 یعنی یک ماه پیش از آغاز حملات منظم و جدی روسیه در سوریه امضا شده است.

براساس توافق امضا شده میان دو طرف جنگنده‌های روسیه برای دوره نامشخصی می‌توانند در سوریه حضور داشته باشند و این مسئله به این معناست که مدت زمان حضور این جنگنده ها محدودیت خاصی ندارد و حضور نظامی روسیه در سوریه "آزاد" محسوب می‌شود.خبرگزاری نووستی روسیه بخشی از متن این توافق نامه را اعلام کرده است که براساس آن اگر یکی از طرف‌ها قصد لغو توافق نامه را داشته باشد باید به صورت مکتوب طرف دیگر را در جریان آن بگذارد و در این صورت طرف مقابل یک سال مهلت برای لغو توافق نامه خواهد داشت.

این توافق نامه در دمشق امضا شده و براساس آن روسیه جنگنده‌ها و سربازان خود را در پایگاه هوایی الحمیمیم در لاذقیه مستقر کرده است.

روسیه و سوریه در این توافق نامه بر دفاع از حاکمیت، امنیت و تمامیت ارضی دو کشور تاکید کرده‌اند کردند.

درحالی که روسیه با درخواست مشروع دولت سوریه علیه تروریست‌ها در این کشور می‌جنگد، کشورهای غربی از حضور نظامی روسیه انتقاد می‌کنند. کشورهای غربی و آمریکا می‌گویند که روسیه تروریست‌های داعش را هدف قرار نمی دهد و تنها مواضع مخالفان را بمباران می‌کند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید