در تایید صلاحیتها اشتباه صورت گرفته است | اتاق خبر
کد خبر: 310290
تاریخ انتشار: 29 دی 1394 - 15:48
استاندار همدان:
استاندار همدان گفت: در تایید صلاحیت ها به نظرم اشتباهاتی صورت پذیرفته و نمی توان سوء نیت و سوء نظری را پیش بینی کرد.

 

 

به گزارش اتاق خبر ،محمدناصر نیکبخت دوشنبه در آیین معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان افزود: انتخابات درپیش است و انتظار می رود که بنا به فرموده مقام معظم رهبری زمینه و شرایط را به گونه ای مهیا کرد تا حضور حداکثری مردم را در انتخابات شاهد باشیم.
وی بیان کرد: اما با رویه ای که در بررسی صلاحیتها مشاهده شد، احتمال می رود اشتباهی صورت گرفته باشد و شاید این رویه آسیبی به حضور مردم وارد کند.
وی اظهار کرد: شورای نگهبان ورود سازنده و تاثیرگذاری را در این زمینه خواهد داشت و امیدوارم در تجدیدنظری که از سوی شورای نگهبان به عمل می آید، شاهد پاره ای از اعاده هایی که در تضییع حقوق برخی از داوطلبان شده است، باشیم.
استاندار همدان تصریح کرد: انتظار این است که دقت نظر بیشتری باشد و با وجود شورای نگهبان و فقهای بزرگی که دارد شاهد تجدیدنظر اثرگذاری باشیم.
نیکبخت ادامه داد: به نظر می رسد اشتباهاتی در نتایج بررسی صلاحیتها صورت گرفته چرا که از 60 مورد عدم تایید صلاحیت استان همدان، دلیل 51 مورد آن عدم التزام به مبانی اسلام و نظام اسلامی عنوان شده است .
وی با بیان اینکه در این موضوع به طور قطع اشتباهی صورت گرفته است اضافه کرد: نمی توان گفت که 85 درصد رد صلاحیت ها به این دلیل بوده باشد.
وی اضافه کرد: از طرفی عنوان شد که صلاحیت 72 نفر نیز احراز نشده است یعنی آنها را نشناختیم! در حالی که در یک استان مانند همدان چنین مواردی قابل بررسی است.
استاندار همدان ضمن تاکید بر اینکه با ورود مسئولان در این موضوع, تصوری برای مردم ایجاد نشود که این عدم صلاحیت ها و عدم احرازها مهندسی شده است گفت: همه مسئولان می خواهیم بنا به تاکید رهبری در انتخابات یک صحنه حماسی ایجاد شود.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید