برنامه ریزی برای توسعه سرمایه گذاری در حوزه ICT همزمان با اجرای برجام | اتاق خبر
کد خبر: 310440
تاریخ انتشار: 30 دی 1394 - 03:23
معاون وزیر ارتباطات:
اجرای برجام فرصت بسیار مناسبی است تا با مدیریت و برنامه ریزی هوشمندانه، علاوه بر جذب سرمایه گذاری های خارجی، زمینه رشد بخش خصوصی داخلی نیز فراهم شود.

به گزارش اتاق خبر  و به نقل از  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس نصراله جهانگرد در مراسم معارفه معاون جدید اعتبار بخشی و توسعه صنعت سازمان ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر ارتباطات و فناوری اطلاعات حدود 2.7 درصد از تولید ناخالص داخلی را در اقتصاد ایران پوشش می دهد که بر اساس پیش بینی های صورت گرفته و با توجه به ظرفیت های موجود در این حوزه، حجم بازار طی چند سال آینده، به قیمت جاری، رشدی حدود چهار برابر را تجربه خواهد کرد.

وی افزود: وزارت ارتباطات نقش هدایت کننده بازار فاوا را بر عهده دارد و با توجه به پیش بینی افزایش سهم ICT در تولید ناخالص داخلی، نقش مجموعه وزارت در این حوزه بسیار پررنگ تر خواهد بود.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان این مطلب که بیشترین تجلی رشد در حوزه سرویس ها خواهد بود تصریح کرد: می بایست برنامه ریزی لازم برای ورود به حوزه هایی نظیر "داده های عظیم"، " اینترنت اشیاء" و غیره از سوی بخش خصوصی صورت گیرد.

وی تاکید کرد: از آقای عبدالرضا بهادری فرد به عنوان معاون اعتبار بخشی و توسعه صنعت نیز می خواهیم در مسوولیت جدید خود و با بهره گیری از تجربه های پیشین، زمینه پیگیری برنامه ها و اهداف مشخص شده را فراهم کنند.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید