وضعیت رادیو تهران پس از جابجایی | اتاق خبر
کد خبر: 310661
تاریخ انتشار: 20 بهمن 1394 - 11:30
ساختمان رادیو تهران حدود یک و نیم ماه است که از ساختمان ۱۵ خرداد به جام جم منتقل شده است درحالیکه بعضی از بخش ها و فعالیت ها همچنان از ساختمان قبلی انجام می شود.

به گزارش اتاق خبر، چندی است که اهالی رادیو تهران از منطقه ارگ به جام جم منتقل شده اند که این تغییر و جابجایی در حال حاضر بیشتر در حوزه مدیریتی و کادر اداری است.

در این تغییرات مدیریت شبکه به همراه گروه ها و دیگر بخش های اداری رادیو تهران پس از سال ها به ساختمان اصلی سازمان صداوسیما در منطقه شمالی ولیعصر رفتند، همچنین اتاق تهیه کنندگان رادیو تهران نیز به جام جم منتقل شده است، با این حال پخش برنامه ها همچنان از ساختمان قبلی رادیو تهران در میدان ۱۵ خرداد انجام می شود.

هم اکنون یکی از مشکلات اصلی برای برخی برنامه سازان مساله آفیش شدن است که ابتدا باید به جام جم بروند و آنجا آفیش شده و بعد به استودیوی رادیو تهران در ارگ بروند. به این ترتیب برخی از برنامه سازان گلایه دارند که نیمی از وقت و انرژیشان در راه جام جم تا ارگ صرف می شود. از طرف دیگر به دلیل اینکه همه ابزار و وسایل به جام جم منتقل شده است گاهی تهیه کنندگانی که برنامه هایشان از استودیوی پخش در ارگ روی آنتن می رود برای کوچکترین امکانات و یا طی کردن یک پروسه اداری به جام جم رفته و دوباره به ارگ بازمی گردند. به طور مثال برنامه ای که تولید می شود در قالب یک سی دی به ناظری در ارگ ارایه شده و بعد از نظارت باید برای امضای مدیر گروه مربوط در زیر آن به جام جم رفته و بعد دوباره برای پخش به ساختمان ۱۵ خرداد بازگردد.

اما هنوز در جام جم همه لوازم و امکانات از جمله فضای کافی، اینترنت و... برای تهیه کنندگان و برنامه سازان رادیو تهران فراهم نیست. زیرساخت های لازم استودیو پخش در جام جم برای رادیو تهران آماده نشده است و ظاهرا تا پایان امسال نیز آماده نخواهد شد و به همین دلیل پخش برنامه های رادیویی همچنان از ارگ انجام می شود. در حال حاضر برنامه سازان تنها در تولید برنامه می توانند از استودیو ضبط برنامه در ساختمان شهدای رادیو استفاده کنند.

البته باید توجه داشت که ظرفیت ها و امکانات ساختمان جام جم به ویژه در زمینه تعداد استودیوها ثابت بوده است ولی به یکباره یک شبکه رادیو به طور کامل همراه با عوامل آن به این ساختمان منتقل شده است که این مساله در گام های اول می تواند مشکل ساز باشد ولی قطعا با برنامه ریزی های آینده این مشکل مرتفع خواهد شد.

قرار است با جابجایی همه بخش های مستقر در ساختمان ۱۵ خرداد به سازمان صداوسیما، موزه رادیو در این مکان تاسیس شود. با این حال هنوز اتفاق جدیدی برای تاسیس یک موزه در ارگ رخ نداده است.

در حال حاضر رادیو نمایش و اداره کل هنرهای نمایشی رادیو در ساختمان ۱۵ خرداد مستقر هستند.

منبع:مهر

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید