نباید برخی بنشینند منفی بافی کنند که کاری نشده است | اتاق خبر
کد خبر: 310691
تاریخ انتشار: 30 دی 1394 - 16:48
آیت الله مکارم شیرازی:
آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با بیان اینکه پس ازتلاش های مستمر برجام به ثمر نشست و یک پیروزی نصیب مردم کشورمان شد گفت:در این پیروزی جای شک و تردید نیست و نباید برخی بنشینند منفی بافی کنند که کاری نشده است؛ باید واقعیت ها را پذیرفت.

به گزارش اتاق خبر، این مرجع تقلید روز چهارشنبه در جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم بیان کرد:نباید در مقابل واقعیت ها سرسختی نشان داد این در حالی است که برخی مسائل وجود دارد که همه ما و دولتمردان باید از آن بپرهیزیم.
این مرجع تقلید ادامه داد: از سوی دیگر نباید در مساله برجام مبالغه و غلو شود زیرا سطح توقع مردم بالا می رود و ملت می گویند پس همه مشکلات حل شد و نباید بیکاری و تورم، مشکل مسکن و ازدواج و مسائل بهداشتی باشد، به یقین برای حل مشکلات زمان لازم است.
آیت الله مکارم شیرازی افزود: برجام یک بخش از مشکلات ما بود و بخش های دیگری از مشکلات را داریم که باید حل کنیم و درعین حال که به یک پیروزی قابل ملاحظه اعتراف داریم نباید زیاد غلو کنیم.
وی اظهار داشت: اگر زیاد مبالغه کنیم غربی ها می گویند تیر ما به نشان خورد و تحریم ها ایرانیان را بیچاره کرده بود و حال که نجات پیدا نمودند غوغا می کنند و می گویند سلاح تحریم را نگاه داریم و در جاهای دیگر نیز استفاده کنیم.
آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که اعتدال در همه امور باید رعایت شود بیان داشت: باید خدا را به خاطر نعمتی که به ما داده است شکر کنیم ولی در عین حال از افراط در هر کاری بپرهیزیم.
وی همچنین با بیان اینکه باید در انتخابات دست به دست هم بدهیم و معیار ما عمل به قانون باشد، گفت:در انتخابات باید اتحاد داشته باشیم و مشکلات را با مذاکره حل کنیم.
این مرجع تقلید ابراز امیدواری کرد که انتخابات خوبی در پیش داشته باشیم و بتوانیم بر همه مشکلات غلبه پیدا کنیم.
آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: یکی از شکرانه های ما درمورد برجام این است که در مسائل مربوط به انتخابات در مقابل یکدیگر نایستیم، همدیگر را تخریب نکرده و یکدیگر را از میدان به در نکنیم.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان به صورت همزمان هفتم اسفندماه برگزار می شود.
ابتدای هفته جاری برجام ( توافقنامه ایران با 1+5 ) به صورت رسمی با قرائت بیانیه ای اجرایی شد.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید