احتمال پیش بینی نفت دو نرخی در بودجه 95 | اتاق خبر
کد خبر: 310758
تاریخ انتشار: 30 دی 1394 - 20:36
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت که احتمالا قیمت نفت در لایحه بودجه 95 به شکل دو نرخی پیش بینی خواهد شد.

اتاق خبر: علی مروی با اشاره به ارائه لایحه بودجه 95 به مجلس و پیش بینی نفت 40دلاری دراین لایحه گفت: طبیعتا نرخ 40 دلار برای شرایط فعلی رقم بسیار بالایی است چرا که در حال حاضر قیمت نفت کمتر از 30 دلار است اما پیش بینی نفت 40 دلاری در بودجه هم برای ما مشکل چندانی ایجاد نمی‌کند.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی افزود: ‌ما سال گذشته نیز دو نرخ را برای نفت در نظر گرفتیم تا اگر در قیمت نفت تغییری ایجاد شد مسیر مشخص باشد. امسال هم به احتمال قوی در بودجه همین اتفاق می‌افتد.

نماینده نیشابور در مجلس با اشاره به اهمیت اجرای برجام و تاثیر احتمالی آن بر قیمت نفت خاطرنشان کرد: اگر با رفع تحریم‌ها تغییر در قیمت نفت حاصل شود ما بر همین اساس نسبت به تعیین قیمت نفت در بودجه اقدام می‌کنیم اما اگر تغییری حاصل نشود همانند سال گذشته کمیسیون انرژی و کمیسیون تلفیق نفت را به شکل دو نرخی پیش بینی می‌کنند تا اگر تغییر قیمت اتفاق افتاد با مشکل مواجه نشود. در این صورت یک قیمت واقعی برای شرایط فعلی و یک قیمت 40 دلار به عنوان نرخ پیشنهادی دولت را درنظر خواهیم گرفت.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس مسائل سیاسی نوع برخورد عربستان و رشد اقتصادی کشور را از عوامل تاثیرگذار در قیمت نفت عنوان و خاطر نشان کرد:‌ وزارت نفت هم از امروز اعلام کرده آماده افزایش تولید نفت است و ان شاء الله مشتریان ما به بازار می‌آیند و مشکلی برایمان ایجاد نمی‌شود. ان شاء الله در بودجه هم طوری رفتار کنیم که کشور در آینده با مشکلی مواجه نشود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید