نام پژمان رحیمی زاده در فهرست برترین های جهانی ادبیات کودکان | اتاق خبر
کد خبر: 310974
تاریخ انتشار: 2 بهمن 1394 - 09:39
نام پژمان رحیمی زاده در فهرست 5 نفر برتر جهانی برای دریافت جایزه هانس کریستین اندرسون در بخش تصویرگری قرار گرفت.

اتاق خبر- نام پژمان رحیمی زاده در فهرست 5 نفر برتر جهانی برای دریافت جایزه هانس کریستین اندرسون در بخش تصویرگری قرار گرفت. هیات داوران سانا از ایتالیا، لی از جمهوری کره، ترتک ویست از نروژ را نیز به عنوان دیگر اعضای برتر جهانی برای تصاحب این جایزه معتبر فرهنگی اعلام کردند.

پژمان رحیمی زاده از سوی شورای کتاب کودک به عنوان نامزد دریافت جایزه جهانی هانس کریستین اندرسون 2016 برگزیده شده بود. این تصویرگر بیش از 65 کتاب در سه دهه اخیر منتشر کرده است. قدرت در روایت گری تصاویر،‌ تلاش در خلق آثار با استفاده از نمادها و نشانه‌های فرهنگ ایرانی، تلاش در هماهنگی میان گونه متون با سبک و شیوه تصویرگری به شکل هنرمندانه، برخورداری خلاقانه در بازنمایی متن با تکنیک‌های جذاب و طرح ها و ترکیب بندی های قدرتمند و ... از دلایل انتخاب پژمان رحیمی زاده از سوی شورای کتاب کودک برای دریافت این جایزه جهانی عنوان شده بود.

به دنبال این انتخاب نام پژمان رحیمی زاده در این رقابت جهانی در کنار 5 تصویر گر برتر ادبیات کودکان و نوجوانان در سال 2016 قرار گرفته است. دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان، IBBY جایزه هانس کریستین اندرسون (نوبل ادبیات کودکان) را هر دو سال یک بار به مجموعه ای از آثار یک نویسنده و یک تصویرگر که در چندین دهه به شکل حرفه ای در تولید ادبیات کودک تلاش کرده باشند اهدا می‌کند.

در بخش نویسندگی هیچ نامی از هنرمندان و نویسندگان ایرانی در این فهرست به چشم نمی‌خورد.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید