شروع جشنواره تئاتر با خلف وعده صدا و سیما | اتاق خبر
کد خبر: 310984
تاریخ انتشار: 2 بهمن 1394 - 10:38
هنوز سی و چهارمین جشنواره تئاتر رسما افتتاح نشده که نمایش «شیزوفرنی» از کشور عراق هم با تاخیر به روی صحنه رفت.

به گزارش اتاق خبر به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین اولین روز سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر چندان طبق برنامه پیش نرفته است. نمایش «شیزوفرنی» از کشور عراق در تالار هنر با تاخیر آغاز شد و ظاهرا علت تاخیر آماده نبودن گروه برای اجرا عنوان شد. 

البته  جدای از تاخیر در شروع نمایش‌های بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر، به کلیت برنامه‌ریزی های مسئولان اجرایی جشنواره تئاتر هم  هم انتقاداتی وارد شده است. از جمله این انتقادات همزمانی اجرای برخی نمایش هاست مثلا نمایش «شیزوفرنی» از کشور عراق با برگزاری نمایش «دگردیسی پروانه شدن» از کشور مجارستان همزمان شده است و امکان دیدن هر دو نمایش از علاقمندان بخش بین‌الملل سلب شده است.

به غیر از این همزمانی، بی‌توجهی به تقویم رسمی و نادیده گرفتن ایام شهادت مندرج در تقویم رسمی است. تنها یک روز قبل از افتتاحیه جشنواره، مسئولان اجرایی جشنواره به این فکر افتادند که مراسم افتتاحیه با شهادت حضرت معصومه (س) مقارن است و به دلیل این همزمانی مراسم در یک روز مانده به افتتاحیه به صورت عجولانه‌ای به بعد از اذان مغرب موکول شد که تا این لحظه هم از شروع مراسم خبری نیست.

از دیگر حواشی پیش‌بینی نشده افتتاحیه جشنواره، غیبت بهزاد فراهانی بازیگر نمایش «ترور» به علت رفتن به سفر است که به جای او کارگردان نمایش یعنی حمیدرضا نعیمی، نقش او را ایفا خواهد کرد.

در برنامه افتتاحیه امشب  برگزیدگان بخش عکس و پوستر و نمایش‌نامه‌نویسی  سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر اعلام خواهد شد.

صدا و سیما برخلاف وعده پیشین خود که قرار بود مراسم افتتاحیه جشنواره تيئتر را مستقیما از شبکه خبر پخش کند، تاکنون به وعده خود عمل نکرده است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید