تخصصی‌ترین بازار گیاهان دارویی کشور در اصفهان نیاز به حمایت دارد | اتاق خبر
کد خبر: 311104
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1394 - 00:12
مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان گفت: بزرگترین و تخصصی‌ترین بازار گیاهان دارویی کشور نیاز به حمایت معنوی و مالی دارد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، اصغر کشاورز راد پیش از ظهر جمعه در آخرین روز برگزاری جشنواره گیاهان دارویی اصفهان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: یازدهمین جشنواره گیاهان دارویی اصفهان در ۳۲ غرفه برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه بازار گیاهان دارویی اصفهان، تخصصی ترین و بزرگترین بازار گیاهان دارویی کشور به شمار می رود، بیان داشت: در حال حاضر بزرگترین و تخصصی‌ترین بازار گیاهان دارویی کشور نیاز به حمایت مسئولان دارد.

مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه هیچ گونه حمایتی از تولید کنندگان گیاهان دارویی در اصفهان نمی‌شود، اعلام کرد: این جشنواره به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی گیاهان دارویی و ایجاد رقابت سالم میان تولیدکنندگان برای ارتقای کیفی تولید، استانداردها و معیارهای جهانی، توسعه صادرات گیاهان دارویی و ارتقاء شناخت شهروندان در زمینه گیاهان داروئی و فرآورده‌های گیاهی برپا شده است.

وی بیان داشت: انواع گیاهان دارویی، ادویه‌جات، عرقیات و روغن‌های گیاهی و نیز عسل و دیگر فرآورده‌های طبیعی از اقلام عرضه شده در بازار است که تخفیف ویژه از ۱۰ تا ۳۰ درصد به آنها تعلق گرفته است.

کشاورز راد اذعان داشت: علاوه بر منظور کردن تخفیف‌ ویژه برای شهروندان، پذیرایی با دمنوش های گیاهی همراه با حضور کارشناسان گیاهان داروئی و ارائه توضیحات لازم در خصوص خواص آنها و همچنین طبع و مزاج افراد از جمله برنامه های اجرایی در این جشنواره بود.

مدیرعامل سازمان میادین و مشاغل شهری شهرداری اصفهان با اشاره به بخش‌های جانبی این جشنواره اعلام کرد: برپایی سیاه چادر عشایر بختیاری با هدف یادآوری زندگی کاملا سنتی و بی آلایش بخشی از فرهنگ دیرین این مرز و بوم و آشنایی شهروندان با هنرهای جاجیم بافی، چوقابافی، پخت نان سنتی، آش سنتی از جمله برنامه های جنبی این جشنواره بود.

کشاورز راد با اشاره به اینکه ارائه مشاوره رایگان در مورد گیاهان دارویی و تغذیه سالم توسط کارشناسان خبره، اجرای برنامه‌های شاد با مضمون تغذیه سالم و پذیرایی با دمنوش‌های گیاهی از جمله برنامه‌های این جشنواره است، اظهار کرد: همچنین هر شب ساعت ۲۱ مسابقه ای همراه با قرعه‌ کشی و اهداء جوایز برگزار شد.

وی عنوان کرد: استفاده از گیاهان داروئی و مشتقات آن دارای سابقه‌ ای دیرینه در ایران و کشور ما است که به خاطر وجود اقلیم های گوناگون در ایران، دارای ذخایر غنی از گیاهان هستیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید