امروز در جشنواره تئاتر فجر چه خبر است؟ | اتاق خبر
کد خبر: 311194
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1394 - 09:20
سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در روز سوم برگزاری، میزبان 8 نمایش در بخش صحنه‌ای و 6 نمایش در بخش خیابانی و محیطی خواهد بود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، فردا، شنبه 3بهمن‌ماه در بخش اجراهای صحنه‌ای سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، «تالار وحدت» ساعت 17:30 و 20:30 با اجرای نمایش «بازی سایه» به نویسندگی و کارگردانی تاتسویا هاسگاوا، میزبان گروه ژاپنی در بخش تئاتر ملل و مسابقه بین‌المللی خواهد بود.

روز شنبه مجموعه «تئاترشهر» نیز میزبان دو نمایش در تالار «چهارسو» و «سایه» است. نمایش اول «روزهای بی باران» به نویسندگی و کارگردانی امین بهروزی در ساعت 18:30 و 20:30 در بخش مسابقه تئاتر ایران و تولیدات تازه تئاتر ایران در تالار چارسو این مجموعه و نمایش دوم کاری از کاوه مهدوی با عنوان «دونه کفترهام نذریه» در بخش مرور تئاتر ایران در سال 1394 است که در تالار سایه در دو سانس 17 و 19 به صحنه می‌رود.

نمایش «ادامه مطلب» به نویسندگی و کارگردانی مهدی شایان نیز از شهر رشت فردا در «تماشاخانه سنگلج» در دو ساعت 15 و 19 در بخش مسابقه تئاتر ایران و مرور اجرا می‌شود.

«تالار فردوسی» نیز در ادامه رپرتوار اپرای عروسکی، همچنان میزبان اپرای عروسکی «مولوی» به نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب‌پور است که در بخش میهمان این دور از جشنواره شرکت کرده است؛ این نمایش در ساعت 19 به مدت 100 دقیقه اجرا می‌شود.

«جنایت و مکافات» به نویسندگی و کارگردانی ایمان افشاریان، عصر فردا در بخش مسابقه بین‌الملل و مرور در دو ساعت 18 و 20:30 در «تالار حافظ» به صحنه می‌رود.

«تماشاحانه ایرانشهر» نیز روز شنبه در دو سانس 18 و 20:45 میزبان نمایش «هتلی‌ها» به نویسندگی ساناز بیان و کارگردانی حمیدرضا آذرنگ است. این نمایش که در بخش تئاتر ملل و مسابقه تئاتر ایران جشنواره است.

نمایش «نوبت یعنی بعدی» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی شاه کرم در دو سانس 17 و 19 در تماشاخانه «سرو» به صحنه می‌رود.

 

 

لازم به یاد‌آوی است که تالار «هنر»، «تئاتر مولوی» و تالار استاد انتظامی فردا هیچ نمایشی به صحنه نخواهند برد.

 

همچنین در بخش اجراهای خیابانی و محیطی سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، محوطه مجموعه «تئاترشهر» در ساعت‌های 16، 16:30، 17 و 18 به ترتیب میزبان نمایش‌های «عروس آشتی» به نویسندگی و کارگردانی مختار محمدی از شهر مریوان، «چارودار» به نویسندگی محمد جعفری‌لفوت و کارگردانی پوریا کریمی از شهر آستانه اشرفیه ، «چیروکی مامه پیره» به نویسندگی و کارگردانی کمال فتحی از شهر سنندج، «دختری بر آب خروشان» به نویسندگی و کارگردانی مهدی صالحیار از شهر مرند خواهد بود.

 

در محوطه باغ هنر و در مجاورت خانه هنرمندان ایران نیز نمایش «رمز وای‌فای شما چنده؟» به نویسندگی و کارگردانی سارا نیک طبیعت از شهر رشت در ساعت 17 اجرا می‌شود.

 

همچنین محوطه «برج میلاد» در ساعت 17 میزبان نمایش «مرغ همسایه غاز نیست» به نویسندگی و کارگردانی میثم سرآبادانی از شهر تفرش است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید