پیشنهاد تبادل الکترونیکی اسناد گمرکی میان ایران و روسیه | اتاق خبر
کد خبر: 311338
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1394 - 14:53
رئیس‌کل گمرک ایران با اشاره به اهمیت توسعه تبادلات تجاری با روسیه در مورد عدم‌ارسال کالاهای صادراتی به این کشور با منشأ کشورهایی غیر از ایران به مسئولان این کشور اطمینان داد.

اتاق خبر: مسعود کرباسیان، رئیس‌کل گمرک ایران و لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران دیدار و گفت‌وگو کردند.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ رئیس‌کل گمرک ایران با اشاره به اهمیت توسعه تبادلات تجاری با روسیه در مورد عدم‌ارسال کالاهای صادراتی به این کشور با منشأ کشورهایی غیر از ایران به مسئولان این کشور اطمینان داد.

مسعود کرباسیان سپس با توجه به دیدار اخیر رؤسای جمهوری دو کشور و گفت‌وگوهای انجام شده برای گسترش روابط اقتصادی بین دو کشور گفت: ما آمادگی داریم در مورد کالاهایی که از ایران به روسیه انتقال می‌یابد، گواهی الکترونیکی صادر کنیم.

وی افزود: گمرک ایران با استفاده از سامانه‌های الکترونیکی به توانایی بالایی در جلوگیری از بروز تخلف در اسناد گمرکی دست یافته و ما می‌توانیم اسناد کالاهای صادراتی‌مان را به‌صورت الکترونیکی به گمرکات کشورهایی که کالاهای ایرانی به آنها صادر می‌شود ارائه دهیم.

رئیس‌کل گمرک با تأکید بر ضرورت تسهیل و تسریع در انجام امور گمرکی و تجاری بین ایران و کشورهای همسایه، خطاب به سفیر روسیه گفت: امیدوارم در مورد تعیین اصالت ساخت کالاهای ایرانی به‌صورت الکترونیکی، شاهد همکاری بیشتر روسیه باشیم و با توجه به موافقت‌نامه گمرکی ایران و روسیه، تبادل اطلاعات و آمارها به‌شیوه الکترونیکی و با سهولت بیشتری انجام شود.

براساس این گزارش، لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران نیز در این دیدار با اشاره به روابط خوب دو کشور در زمینه‌های مختلف به‌خصوص مناسبات‌ اقتصادی، خواهان نظارت و همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران درخصوص کالاهای صادراتی از مبدأ ایران به این کشور شد.

وی همچنین از علاقه‌مندی روسیه برای اعزام یک هیئت عالی‌رتبه گمرکی به ایران و گفت‌وگو درباره مسائل مورد علاقه دو کشور خبر داد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید