انتشار اوراق مشارکت 1000 میلیارد تومانی شهرداری در بورس تهران | اتاق خبر
کد خبر: 311365
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1394 - 14:48
بورس تهران تا پایان سال جاری عرضه اولیه سهام شرکت های لیزینگ ملت، پتروشیمی فجر، انتشار اوراق هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران و سایر اوراق را در دستور کار دارد.

اتاق خبر: اسماعیل درگاهی مدیر پذیرش اوراق بهادار با بیان این مطلب افزود: امسال با عنایت به شرایط بازار، عرضه‌های اولیه با مقداری تاخیر مواجه بوده که با بهبود شرایط جبران خواهد شد.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ وی ادامه داد: در جلسات متعدد هیات پذیرش که از ابتدای سال برگزار شده موضوعات متفاوتی همچون طبقه بندی شرکت‌ها در تابلوها و بازارهای بورس، تصمیمگیری در خصوص تداوم پذیرش برخی از شرکت‌ها، تمدید پذیرش برخی از شرکت‌ها و نهایتا تصمیم‌گیری در خصوص پذیرش شرکت‌هایی همانند لیزینگ ملت، تامین سرمایه امید، بانک شهر و سایر شرکت ها پرداخته شده است.

مدیر پذیرش بورس گفت: شرکت تامین سرمایه امید اولین تامین سرمایه‌ای است که در جلسه مورخ 25/9/94 با پذیرش آن موافقت شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: پس از احراز موارد مدنظر هیات پذیرش و طی مراحل مربوطه در بورس درج و عرضه شود. در ضمن عرضه عمومی تامین سرمایه امید در برنامه بورس تا پایان سالجاری قرار دارد و پذیرش تامین سرمایه در سایر بورس های جهان معمول بوده و رخ می دهد.

درگاه به تشریح عرضه های سال جاری پرداخت و افزود: امسال شرکت‌های سیمان خوزستان در فروردین ماه، پتروشیمی مبین در اردیبهشت ماه و بیمه ما در تیرماه عرضه شدند. همچنین شرکت پتروشیمی جم در مردادماه سال جاری از فرابورس به بورس تهران منتقل شد.

وی با تاکید بر شتاب روند فرایند عرضه‌های اولیه در بورس، در خصوص ابزار های مالی پذیرش شده در بورس گفت: تا به امروز 6 مورد پذیرش شامل اوراق مشارکت، اوراق مرابحه و صکوک در بورس منتشر شده است.

وی خاطرنشان کرد: اوراق مرابحه بناگستر کرانه با مبلغ 500 میلیارد ریال در خرداد ماه، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار  با مبلغ 700 میلیارد ریال در مردادماه، اوراق مشارکت شهرداری شیراز با مبلغ 2169 میلیارد ریال در مهر ماه، اوراق مشارکت شهرداری اصفهان با مبلغ 1477 میلیارد ریال در آبان ماه، اوراق سفارش ساخت یا استصناع متعلق به شرکت صنعتی معدنی توسعه ملی به مبلغ 1429 میلیارد ریال در آذرماه و آخرین مورد هم اوراق مشارکت شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت در دی ماه در بورس عرضه شدند.

درگاهی ادامه داد: یکسری شرکت‌ها شامل صنعتی مینو، سبحان دارو، سرمایه‌گذاری شفا دارو برای ارایه مدارک به هیات پذیرش آماده می شوند.

وی با اشاره به اینکه بورس تهران پذیرش صندوق‌های زمین و ساختمان آویشن را تا پایان سال در برنامه عرضه خود قرار دهد، افزود: همچنین بر روی سایر صندوق‌های قابل معامله نیز اقدامات گسترده‌ای صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش انتشار سایر اوراق برای تامین مالی از جمله اوراق رهنی نیز به صورت جدی در دستور کار قرار دارد. سال بعد با توجه به گشایش‌های صورت گرفته و نیز پیش بینی رشد اقتصادی، روند پذیرش و عرضه شرکتها تسریع خواهد شد.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید