«نظربایف» دستور انحلال پارلمان قزاقستان را صادر کرد | اتاق خبر
کد خبر: 311431
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1394 - 22:08
«نور سلطان نظر بایف» رئیس جمهوری قزاقستان، دستور انحلال پارلمان این کشور را صادر کرد و خواستار انتخابات زود هنگام پارلمانی شد.

 به گزارش اتاق خبر  به نقل از «افغانستان رو»، طبق دستور «نور سلطان نظر بایف» رئیس جمهوری قزاقستان، با منحل شدن پارلمان این کشور انتخابات زودهنگام برگزار می شود.

نورسلطان نظربایف رئیس جمهوری قزاقزستان بعد از چندین نشست مختلف با مقامات ارشد این کشور دستور انحلال پارلمان این کشور را صادر کرد و برگزاری انتخابات زودهنگام را خواستار شد.

وی ضمن اعلام این حکم از مردم کشورش خواست در وضعیت بحران اقتصادی کنونی قزاقستان و کاهش نرخ نفت اتحاد خود را برای عبور از بحران حفظ کنند. به نوشته صفحه رسمی توئیتر نظربایف، دستور انحلال مجلس قزاقستان قرار بود اوایل سال ۲۰۱۷ اعلام شود که زودتر از موعد مقرر اعلام شده است. 

پیش از این نمایندگان پارلمان قزاقستان به اتفاق آرا خواهان انحلال سیستم ریاست جمهوری شده بودند. تحلیلگران سیاسی اعتقاد دارند اقدام رئیس جمهور واکنش سیاسی به این اقدام مجلس بوده است.

دفتر ریاست جمهوری قزاقستان در بیانیه ای درباره این اقدام اعلام کرد: در وضعیت بحران اقتصادی کنونی هر گونه اقدامی برای تحریک و برهم زدن اتحاد ملی با واکنش شدید دولت روبرو خواهد شد.

نظربایف از سال ۱۹۸۹ در راس قدرت قزاقستان قرار دارد. وی ماه آوریل گذشته در انتخابات ریاست جمهوری برای یک دوره ۵ ساله دیگر به این سمت انتخاب شد

منبع : مهر.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید