برگزاری اولین همایش صنعت آسانسور و مردم | اتاق خبر
کد خبر: 311467
تاریخ انتشار: 4 بهمن 1394 - 03:59
با توجه به افزایش بالقوه جمعیت و کوچ بی برنامه روستائیان ، عامل اصلی توسعه بی رویه ی شهرهای استان گردیده است و در این راستا نیاز به واحد مسکونی افزایش یافته و صنعت آسانسور و پله برقی وابسته وارد چرخه سبد توسعه شهری شده است.

اتاق خبر- در اولین همایش صنعت آسانسور و مردم با محوریت کیفیت و امنیت که با حضور دکتر علیمردانی نماینده محترم زنجان در مجلس شورای اسلامی ، دکتر مومنی عضو هیئت علمی دانشگاه زنجان، مهندس وثوق مدیر کل محترم راه و شهرسازی استان، مهندس جوزی کارشناس تاسیسات راه و شهرسازی، مهندس بیگ محمدی کارشناس صنعت معدن و تجارت استان زنجان، جناب آقای امانلو مدیریت محترم بیمه کار آفرین شعبه زنجان، سرگرد الفتی رئیس آگاهی امور جنایی و سرگرد ورقائی رئیس اماکن استان و شرکتهای آسانسور فعال در صنعت آسانسور و همچنین تعدادی از اعضای هیئت مدیره های مجتمع های مسکونی در سالن اجتماعات شرکت بیمه کارآفرین در مورخ ۱۸/۱۰/۹۴ برگزار شد. 

جناب آقای آشوری دبیرسندیکای آسانسور و پله برقی ایران و خدمات وابسته زنجان بعنوان اولین سخنران این همایش ضمن خوش آمدگویی به مدعوین در خصوص صنعت آسانسور که سومین صنعت پر مخاطره بعد از صنعتهای هواپیمایی و خودرو میباشد

با توجه به افزایش بالقوه جمعیت و کوچ بی برنامه روستائیان ، عامل اصلی توسعه بی رویه ی شهرهای استان گردیده است و در این راستا نیاز به واحد مسکونی افزایش یافته و صنعت آسانسور و پله برقی وابسته وارد چرخه سبد توسعه شهری شده است.

با عنایت به تخصص و پیچیدگی خاص، حرفه صنایع آسانسور و ورود برخی افراد سودجو به این مقوله، که به موجب سردرگمی کارفرمایان ، انبوه سازان و مردم و ایجاد مشکلات عدیده برای دستگاه های اجرایی گشته، بنابراین تاسیس سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی با اهداف انسجام و ساماندهی و قانونمندی این حرفه طبق قوانین اتاق بازرگانی در تاریخ ۱۸/۰۸/۹۳ بوقوع پی.ست.

با توجه به نو پا بودن سندیکا، شروع مکاتبات و ملاقتهای متعدد با مسئولین محترم دستگاههای ذیربط برای جلب همکاری و توجه و کسب حمایت های لازم از سندیکا صورت پذیرفت.

سندیکای آسانسور در راستای اهداف خود و لزوم ساماندهی و قانونمندی در امور حرفه ای و تخصصی مربوط به آسانسور و پله برقی اقدام به دعوت از کلیه شرکتهای آسانسوری در سطح استان نمود ولی به دلیل عدم آگاهی غالب عزیزان از این حرکت عظیم که موجب انسجام و وحدت رویه آنان میشود و خواهد بود شروع کار استقبال چندانی به عمل نیامد ولی اعضاء هیئت مدیره امیدوارانه گام در راهی گذاشت که سرانجام آن در افقی دورهم برای فعالان این صنعت و هم برای ارگانهای ذیربط روشن است و اکنون بیشتر شرکتها و نصابان جذب سندیکا شده و با تمام توان برای تحقق اهداف آن فعالیت مینمایند.

با امنیت آسانسور که سوار میشوید چقدر اطمینان دارید؟

سیستم های پیچیده ی الکترومکانیکی بکار برده شده در هر آسانسور بالغ بر ۶۰ قطعه میباشد و هر قطعه شامل قطعات متفاوت درونی است.

آقای آشوری با تاکید بر امنیت آسانسورهای فرمودند: امنیت این فاکتور بسیار مهمی است که هزاران صنعتگر ماهر در سراسر جهان را به خود مشغول کرده تا به راهکارهایی دست یابند که یک شهروند در داخل کابین آسانسور به زندگی فکر کند نه به مرگ.

امنیت بدیهی ترین و مهمترین فاکتور در جهان صنعت به شمار میرود و صنعت آسانسور از این قائده مستثنی نیست.

ایشان تاکید کردند: هر آسانسور با توجه به مقیاس جهانی و قوانین بین المللی دو تا چهار سیستم پیشرفته ترمز و قطع برق دارد و قرار نیست با اولین ناهنجاری الکترونیکی یا مکانیکی همه چیز در کسری از ثانیه به یک کابوی بی بازگشت تبدیل شود.

دبیر سندیکا اشاره ای هم به تضمین و آسایش داشتند و فرمودند آسانسور از نعدود وسایل نقلیه ای میباشد که فرمان دادن به آن در اختیار مسافر است و کنترل و توقف آن توسط یک سیستم انجام میشود و نسافر هیچ نقشی در توقف آن ندارد. لذا باید ایمن ، کارا و مطمئن باشد.

غالب آسانسورهای منصوبه از نظر ظاهری زیبا و از نظر فنی فاقد ایمنی میباشند و عدم دقت و توجه به موارد ایمنی پنهان در چاله آسانسور، شاید در یک مقطعی خسارات جبران ناپذیری را به استفاده کنندگان وارد نماید و در صورت بروز چنین حوادثی چه کسی جوابگو و پاسخگوی مصیبت دیده ها خواهد بود؟

آقای آشوری از تمامی دستگاههای اجرایی درخواست همکاری صادقانه داشته و صحبتهای خود را با این جمله به پایان رسانیدند

بیائید دست در دست هم این شهر را از آشفته بازاری در این صنعت نجات دهیم و ناجی جان مردم شریف و بی ادعای شهرمان باشیم.

منبع: اتاق زنجان 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید