پرونده قتل و مثله کردن زن ناشناس پیچیده تر شد | اتاق خبر
کد خبر: 311779
تاریخ انتشار: 5 بهمن 1394 - 11:12
متهم به قتل اعترافاتش را پس گرفت
اعتماد نوشت: مردی که متهم است پس از برقراری ارتباط نامشروع با زنی ناشناس او را کشته و تکه‌های جسدش را پس از مثله کردن در چند نقطه جنوب و مرکز تهران رها کرده است، در جلسه رسیدگی به پرونده‌اش در دادگاه کیفری استان تهران، اتهامات خود را رد کرد

اتاق خبر - ماجرا از اوايل فروردين ٩٢ با كشف جسد بي‌سر مقتول، مقابل بيمارستاني در جنوب تهران از سوي پليس آغاز شد. كارآگاهان پايگاه دهم پليس آگاهي تهران بزرگ كه رسيدگي به پرونده را برعهده داشتند در همان تحقيقات ابتدايي به كشف آثار جرم در محدوده كشف جسد پرداختند و موفق به شناسايي رد پاي يك پرده‌فروش در قتل شدند.

آنها او را ٢٦ خرداد ٩٢، پس از كشف «يك برگ كاغذ به دستخط متهم در سطل زباله روبه‌روي مغازه‌اش كه ثابت مي‌كند با مقتول ارتباط داشته» و «لكه‌هاي خون در حمام خانه‌اش» به عنوان عامل قتل دستگير و به پايگاه دهم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل كردند.

سعيد ٣٧ ساله در بازجويي‌ها به قتل اعتراف كرد و گفت: «چند وقتي بود كه با مقتول دوست شده بودم. روز حادثه - پنجم فروردين ٩٢- او را به خانه‌ام بردم و با او ارتباط نامشروع برقرار كردم. پس از مدتي سر اختلافاتي كه با هم داشتيم، دعواي‌مان شد. او مي‌خواست فرار كند كه من مانعش شدم و سرش را به ديوار كوبيدم. با چاقو هم چند ضربه به او زدم تا كشته شد. براي مخفي كردن جسدش، آن را با اره دستي تكه‌تكه كردم، در پلاستيك زباله ريختم و شبانه با ماشينم جلوي يكي از بيمارستان‌هاي جنوب تهران رفتم و تكه‌اي از جسد را آنجا انداختم. چند تكه ديگر را هم در چند نقطه ديگر انداختم و به خانه برگشتم تا خون ريخته شده در حمام را پاك كنم.»

اعترافات سعيد در حالي است كه تلاش‌هاي پليس آگاهي براي شناسايي هويت مقتول بي‌نتيجه مانده است تا مدعي‌العموم، تنها شاكي پرونده او باشد. كيفرخواست پرونده نيز با موضوع قتل عمد زن ناشناس و جنايت بر ميت تنظيم و براي صدور حكم در اختيار شعبه هشتم دادگاه كيفري استان تهران به رياست قاضي حسين اصغرزاده قرار گرفته است. براساس كيفرخواست صادره، كشف يك برگ كاغذ به دستخط متهم در سطل زباله روبه‌روي مغازه‌اش كه نشان از ارتباط او با مقتول دارد، كشف لكه‌هاي خون در حمام خانه متهم و بازسازي دقيق صحنه جرم از سوي متهم، اسناد و مداركي است كه پليس آگاهي با استناد به آنها وقوع قتل از سوي متهم را تاييد كرده است. 

صبح ديروز اما جلسه رسيدگي به پرونده با انكار قتل از سوي متهم همراه شد. او كه در شروع دادگاه، به جرم قتل عمد با درخواست قصاص نماينده دادستان روبه‌رو شده بود، مدارك پليسي مبني بر قاتل بودن خود را ناقص دانست و با رد اعترافات خود در بازجويي‌ها گفت: «من قتل را تحت فشار گردن گرفتم. من نه آن زن – مقتول- را مي‌شناسم و نه از كنار جنازه‌اش رد شده‌ام. حرف‌هاي قبلي‌ام را هم تحت فشار بازجو گفته‌ام.» رييس دادگاه كه با انكار متهم روبه‌رو شده بود به مدارك پليسي اشاره كرد و گفت: «شما پيش از اين جزييات حادثه را در حضور بازپرس پرونده بازسازي كرده‌ايد. آثار خون در حمام خانه شما و يك برگ كاغذ به دستخط خودتان در سطل زباله روبه‌روي مغازه‌تان هم كشف شده كه ثابت مي‌كند شما مقتول را مي‌شناختيد. ضمن اينكه دو شاهد عيني هم ديده‌اند كه ماشين شما چند روز پس از حادثه خوني بوده است.»

متهم ٣٧ساله اما بار ديگر خود را بي‌گناه دانست و گفت: «جزييات بازسازي صحنه جرم هم از سوي افسر پرونده به من ديكته شد. در حمام همه خانه‌ها هم خون پيدا مي‌شود. آن كاغذ هم نمي‌دانم چيست. ضمن اينكه من اصلا ماشين ندارم. موسي، صاحبكارم ماشين دارد كه من هم آثار خون را در ماشينش ديدم. وقتي علتش را از او پرسيدم گفت در دعوا خونريزي كرده است اما وقتي به زندان افتادم، دختر عمه‌ام به ملاقاتم آمد و گفت، موسي به او گفته خودش مقتول را كشته و حتي براي ساكت كردن خانواده او به آنها باج هم داده است. با اين حال پليس اين موضوع را درست پيگيري نكرد.»

پس از سعيد، وكيل او نيز بر اين موضوع تاكيد كرد و با بي‌گناه دانستن موكل خود گفت: «عدم كشف هويت جسد، خوني نبودن برگه درون سطل زباله، اظهارات ضد و نقيض موسي، صاحبكار متهم درباره علت خوني بودن ماشينش كه يك بار گفته در دعوا اين‌طور شد و يك بار گفته شستم را با چاقو بريدم و ساير تناقضات ديگر پرونده نشان مي‌دهد اين حادثه به شكل مناسبي مورد بررسي قرار نگرفته و متهم – به گفته خودش – تحت فشار به قتل اعتراف كرده است.»

با اتمام دفاعيات وكيل، متهم براي آخرين دفاع پشت جايگاه ايستاد و با بيگناه خواندن دوباره خود، از قضات خواست تا عدالت را در موردش اجرا كنند. قرار است حكم او در روزهاي آينده، از سوي قضات شعبه هشتم دادگاه كيفري استان تهران صادر شود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید