کشتی تجاری ایرانی در نزدیکی منطقه راس البیشه غرق شد | اتاق خبر
کد خبر: 311860
تاریخ انتشار: 5 بهمن 1394 - 12:26
عضو هیأت نمایندگان اتاق اهواز خبر داد:
عدنان موسی پور عضو هیأت نمایندگان اتاق اهواز خبر داد: یک کشتی تجاری ایرانی حامل بار صادراتی دچار حادثه شده و به صورت کامل غرق شده است.

اتاق خبر- عدنان موسی پور عضو هیأت نمایندگان اتاق اهواز خبر داد: یک کشتی تجاری ایرانی حامل بار صادراتی دچار حادثه شده و به صورت کامل غرق شده است.

 عدنان موسی پور با اعلام این خبر در گفت و گو با اتاق خبر گفت: کشتی تجاری در نزدیکی منطقه " راس البیشه " در ورودی اروند رود غرق شد؛ درواقع این کشتی در مسیر یکی از بنادر کشورهای حاشیه خلیج فارس دچار این حادثه شده است.  

وی با اظهار خوشحالی از نجات سرنشینان این کشتی از مرگ، افزود: به هیچ کدام از سرنشینان این کشتی آسیبی وارد نشده است اما کل بار صادراتی نابود شد و بدنه کشتی کماکان در عمق آب به سر می برد.

موسی پور در رابطه با دلایل بروز این حادثه و حوادث مشابه گفت: قدیمی بودن سیستم حمل و نقل دریایی و مشکلات موجود در شبکه حمل و نقل باعث شده که صادرات کشور همواره با ریسک بالا انجام شود.

این عضو اتاق اهواز ادامه داد: از آنجایی  با کشتی های صادراتی برخورد امنیتی صورت می گیرد برای تردد آنها محدودیت زمانی ایجاد می شود؛ در عین حال شرکت نفت برای سوخت رسانی کند عمل می کند؛ تمام این امور باعث می شود که بارج ها از بنادر دیر حرکت کنند و به همین دلیل کشتی ها سعی می کنند که این زمان را در دریا جبران و با سرعت بالاتری حرکت کنند که در نتیجه گاهی موجب حادثه می شود.

وی افزود: عوارض بندری برای کشتی های صادراتی موجب بالا رفتن هزینه تمام شده کالاهای صادراتی می شود؛ این درحالیست که صادرات باید از عوارض معاف باشد.

به گفته موسی پور؛ در بنادر کشور؛ اولویت پهلوگیری باید با کشتی هایی باشد که قصد حمل بار صادراتی را دارند نه کشتی های حامل بار وارداتی.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید