گسترش روابط با اروپا از سیاست های تهران است | اتاق خبر
کد خبر: 311886
تاریخ انتشار: 5 بهمن 1394 - 16:55
رییس جمهوری پیش از عزیمت به ایتالیا؛
رییس جمهوری، گسترش روابط با کشورهای عضو اتحادیه اروپا را از سیاست های تهران برشمرد و تاکید کرد که باید از فضای پسابرجام برای رشد و توسعه کشور و اشتغال زایی بهره گرفت و سفر به ایتالیا و فرانسه با این هدف انجام می شود.

به گزارش اتاق خبر،حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در فرودگاه مهر آباد پیش از آغاز سفر دوره ای خود به دو کشور ایتالیا و فرانسه در جمع خبرنگاران با تشریح اهداف سفرش اظهارداشت: این سفر در مقطع تاریخی بسیار مهم و پسا برجام و پسا تحریم انجام می شود و از این رو از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی با تاکید بر اهمیت گسترش روابط با کشورهای اروپایی بویژه کشورهایی که در گذشته روابط خوبی با ایران داشته اند، از بررسی و توافق دو سند مهم در جریان این سفر چهار روزه به فرانسه و ایتالیا خبر داد.
رییس جمهوری تصریح کرد: در این سفر سند نقشه راه میان مدت و بلند مدت همکاری های تهران با ایتالیا و فرانسه مورد بررسی و توافق قرار می گیرد، همچنین در خصوص موسساتی که بیمه صادراتی را تضمین می کنند تفاهماتی انجام شود.
روحانی با یادآوری آمادگی ایران برای جذب فناوری های نوین گفت: ایران در زمینه فناوری های نوین پیشرفت های خوبی داشته است و جذب این نوع فناوری ها برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی همچنین از امضای اسنادی در بخش های مختلف اقتصادی در جریان سفر به ایتالیا و فرانسه خبر داد و گفت: در خصوص حمل و نقل و نوسازی ناوگان هوایی و نیز ریل لوکوموتیو و خودرو اسناد زیادی آماده شده است که در جریان این سفر مورد مذاکره و تفاهم قرار می گیرد.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: همکاری در بخش های مختلف صنعتی، دانشگاهی، کشاورزی، گردشگری، تجهیزات پزشکی و محیط زیست از دیگر موضوعاتی است که در جریان این سفر در مورد آنها مذاکره و تفاهم هایی می شود.
روحانی ملاقات با پاپ و مقامات واتیکان و دیدار و گفتگو با فعالان اقتصادی و سیاسی ایتالیا و فرانسه را از دیگر برنامه های این سفر عنوان کرد.
رییس جمهوری اسلامی ایران با دعوت رسمی مقامات بلندپایه ایتالیا و فرانسه به همراه هیاتی بلندپایه صبح امروز سفر خود به اروپا را آغاز کرد و عازم رم شد.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید