اروپایی ها تجهیزات بلوکه شده پارس جنوبی را آزاد کردند | اتاق خبر
کد خبر: 312376
تاریخ انتشار: 7 بهمن 1394 - 02:40
ایرنا گزارش داد: مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: پس از موفقیت مذاکرات هسته ای، شماری از کشورهای اروپایی بخشی از تجهیزات بلوکه شده پارس جنوبی را آزاد کردند و قرار است بزودی «توربو کمپرسورهای» بلوکه شده زیمنس در امارات نیز وارد کشور شود.

اتاق خبر - علی اکبر شعبان پور افزود: توقیف و بلوکه کردن تجهیزات سبب کندی روند توسعه برخی فازها شده بود که امیدواریم با رفع این مشکل سرعت اجرای پروژه ها شتاب گیرد. وی اضافه کرد: برخی کشورها تجهیزات را آزاد کرده و سایر کشورها نیز در آینده این روند را انجام می دهند.

وی ادامه داد: برجام سبب شد علاوه بر تحریم های مرتبط با هسته ای، تحریم هایی که آمریکا به مدت چند دهه بر ایران اعمال می کرد نیز رفع شود.

شعبان پور همچنین درباره میزان افزایش تولید گاز پارس جنوبی در امسال گفت: پیش بینی می شود که حدود 56 میلیون مترمکعب به ظرفیت تولید کشور اضافه شود. وی افزود: البته در دو سال گذشته در مجموع حدود 160 میلیون مترمکعب به ظرفیت تولید گاز پارس جنوبی اضافه شده است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس تصریح کرد: به دلیل مشکل تامین منابع مالی، اجرای برخی پروژه ها کند شده است. وی درباره وضعیت تولید گاز پارس جنوبی گفت: میزان تولید گاز از فازهای مختلف پارس جنوبی از ابتدای امسال تا تا پایان آبان ماه، 83 میلیارد مترمکعب بوده است که پیش بینی می شود تا پایان سال به 130 میلیارد مترمکعب افزایش یابد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید