کره‌ای‌ها مدیریت شبکه و کاهش تلفات آب در ایران را برعهده می‌گیرند | اتاق خبر
کد خبر: 312536
تاریخ انتشار: 7 بهمن 1394 - 17:49
مدیرکل دفتر استانداردها و طرح‌های آب و آبفای وزارت نیرو از امضای تفاهم‌نامه همکاری با یک شرکت کره‌ای در زمینه مدیریت شبکه آبرسانی و کاهش تلفات آب خبر داد.

اتاق خبر: تقی عبادی هم‌زمان با بازدید هیاتی از شرکت کی‌واتر (k-water) کره‌جنوبی از استان فارس با اشاره به اینکه این شرکت تمامی امور مربوط به آب کشور کره را مدیریت می‌کند، اظهار داشت: ماموریت این شرکت ترکیبی از شرکت‌های آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای در کشور ماست و فعالیت‌هایی که در ایران در بخش آب وزارت نیرو دنبال می‌شود را انجام می‌دهد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی افزود: این شرکت تجربه بسیار خوبی در زمینه تجهیزات تله‌متری و هوشمندسازی شبکه‌ها و کاهش تلفات آب دارد و طی چند ماه گذشته گزینه‌های مختلفی را از جمله تعریف پروژه مشترک و انتقال تجربیات با آنها بررسی کردیم.

عبادی با بیان اینکه هم اکنون تیم معرفی شده این شرکت از کره برای بازدید به ایران سفر کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در این بازدید گزینه‌های متعددی را پیش روی آنان گذاشتیم؛ به‌رغم اینکه خواهان آن بودند همه بازدیدها در تهران متمرکز شود خواستار انجام بازدیدها خارج از تهران شدیم که این امر سبب آشنایی بیشتر با فضای ایران و سرمایه‌گذاری در شهرهای دیگر به جز تهران شود.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون هم تبادل تکنولوژی با هم داشته‌ایم، افزود: خوشبختانه طبق تفاهم‌نامه و مواردی که در آن ذکر شد مبلغ بسیار خوبی قرار است به شکل‌های مختلفی سرمایه‌گذاری شود که نوع و تعریف سرمایه‌گذاری در روزهای آینده انجام می‌پذیرد.

مدیرکل دفتر استانداردها و طرح‌های آب و آبفای وزارت نیرو یادآور شد: برای بازدید این هیئت شیراز به دلیل جنبه های فرهنگی و هم تکنولوژی این استان در زمینه آب گزینه خوبی است.

وی با اشاره به اینکه طی این بازدیدها نگاه و نگرش تیم کره‌ای نسبت به ایران و توانمندی‌های بخش آب کشور تغییر کرده است، افزود: ما شناخت خوبی نسبت به اینکه آنان در چه جاهایی می‌توانند به ما کمک کنند پیدا کرده ایم و بر این اساس در بخش‌هایی که آنها قابلیت‌های بالاتری نسبت به ما دارند از آنها استفاده می‌کنیم و تجربیات خود را در زمینه سدسازی و نیروگاه‌های برق‌آبی به آنها منتقل می نماییم.

وی ادامه داد: در طرح آبرسانی به شیراز باید دو بحث مدیریت شبکه آبرسانی به شیراز و کاهش تلفات آب را به یک حد بهینه برسانیم و می‌توانیم از تکنولوژی جدید کره‌ای‌ها که جزو بهترین‌های دنیا در این زمینه هستند بهره ببریم.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید