خواستار حل اختلاف میان ایران و عربستان هستیم | اتاق خبر
کد خبر: 312542
تاریخ انتشار: 7 بهمن 1394 - 18:21
وزیر دفاع پاکستان:
وزیر دفاع پاکستان بار دیگر موضع دولت این کشور را مبنی بر تمایل اسلام آباد برای حل اختلاف ها و رفع تنش میان ایران و عربستان مورد تاکید قرار داد.

به گزارش اتاق خبر از رادیو دولتی پاکستان، 'خواجه آصف' گفته است که ابتکار 'محمد نواز شریف' نخست وزیر پاکستان برای میانجی گری میان ایران و عربستان با ستایش ها و واکنش های مثبت در سطح جهانی همراه بوده است.
براساس این گزارش، خواجه آصف درعین حال گفته است که پاکستان در صورت هرگونه تهدید علیه تمامیت ارضی و حاکمیت عربستان، در کنار این کشور قرار خواهد داشت.
حمایت پاکستان از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی عربستان جزو مواضع دولت نواز شریف است و بارها از سوی مقام های مختلف این کشور تکرار شده است. اما در عمل، اوایل سال جاری زمانی که عربستان مصرانه از پاکستان خواست تا برای حمله به یمن، نیرو به منطقه اعزام کند، پاکستان به این خواسته عربستان پاسخ منفی داد.

** نخست وزیر پاکستان: منتظر پاسخ ایران و عربستان هستیم
نخست وزیر پاکستان نیز سه روز پیش بار دیگر بر تمایل کشورش برای ادامه روند میانجی گری میان ایران و عربستان تاکید کرد و گفت: با هر دو طرف صحبت کرده ایم و منتظر دریافت پاسخ از سوی تهران و ریاض هستیم.
وی اظهار داشت: به محض دریافت پاسخ تهران و ریاض به پیشنهادهای پاکستان، روند میانجی گری برای کاهش تنش میان دو کشور را ادامه خواهیم داد.
وی تاکید کرد: ابتکار میانجی گری میان ایران و عربستان، ابتکاری کاملا پاکستانی است و کسی از ما نخواسته که چنین نقشی ایفا کنیم.
روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته گذشته نخست وزیر پاکستان به همراه فرمانده ارتش این کشور به ترتیب به ریاض و تهران سفر کردند و نواز شریف بعد از دیدار با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که با طرف ایرانی برای تعیین نماینده ویژه با هدف پیگیری روند میانجی گری به توافق رسیده ایم و از عربستان نیز خواهم خواست تا نماینده ویژه خود را برای این امر تعیین و معرفی کند.
پاکستان درحالی بر تمایل به ادامه روند میانجی گری میان ایران عربستان اصرار می ورزد که عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان اوایل هفته جاری گفت هیچ گونه میانجی گری از سوی پاکستان میان تهران و ریاض در کار نیست.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید