تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور | اتاق خبر
کد خبر: 312581
تاریخ انتشار: 7 بهمن 1394 - 13:32
صحن علنی مجلس؛
محمد دهقان، عضو هیئت رئیسه مجلس، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی را قرائت کرد.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشوربه گزارش اتاق خبر به نقل از خانه ملت، تذکرات کتبی نمایندگان در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 6 بهمن) به این شرح است:
 
- بذرپاش نماینده مردم تهران به  وزیر آموزش و پرورش، تسریع در پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان را تذکر داد.
 
- بذرپاش، صادقی و امیرآبادی نمایندگان تهران، شیراز و قم به رئیس جمهور تسریع در پرداخت پاداش پایان خدمت ایثارگران را تذکر دادند.
 
- قادری و امیرآبادی نمایندگان شیراز و قم به آموزش و پرورش تسریع درتبدیل وضع استخدامی نیروهای پیمانی آموزش و پرورش به نیروهای رسمی با سابقه بیش از 5 سال را تذکر دادند، همچنین این نمایندگان به رئیس جمهور لزوم حل مشکلات واحدهای تولیدی ازجانب  بانک مرکزی را که درجریان رکود با چک های برگشتی مواجه شدند، تذکر دادند.
 
- کاتب نماینده گرمسار به وزیر نفت لزوم رعایت قانون و جلوگیری از ادامه کار مدیران پروازی شرکت ملی گاز ایران را که سبب تضعیف حقوق بیت المال می شوند، تذکر داد.
 
- جدگال نماینده مردم چابهار به وزیر کشور لزوم نظارت بر روند اجرای امور اداری در اداره ثبت احوال کشور و توزیع علت بلاتکلیفی ارباب رجوع در واحدهای اداری را تذکر داد.
 
- دهقان نماینده مردم چناران به رئیس جمهور درخصوص اصلاح عنوان قطاربرقی مشهد - گلبهار به مشهد، گلبهار، چناران و ضرورت اصلاح این امر در صدا وسیما و سایر دستگاه های تبلیغی را تذکر داد.
 
- شریعت نژاد نماینده مردم تنکابن به وزیر اقتصاد تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر سپرده گذاران موسسه اعتباری ثامن الحجج را که موجب اعتراض سپرده گذاران شده است تذکر داد.
 
- منظری توکلی نماینده مردم بافت به وزیر راه و شهرسازی درباره تکمیل و احداث باند دوم جاده‌های بافت، کرمان و بافت ، ارزویه و سیرجان ، بافت و روکش راه های روستایی در سه شهر را تذکر داد.
 
- قاضی پور و محجوب نمایندگان ارومیه و تهران به وزیر راه دستور تکمیل آزاد راه قزوین - رشت را با توجه به اهمیت آن تذکر داد، همچنین به وزیر راه و کشور توجه به تسریع حمل بار دستی به دست مسافران پایانه‌های اطراف تهران را تذکر دادند، همچنین در تذکر دیگری به وزیر راه توجه و بررسی پیشنهادهای داده شده در مورد افزایش عرض جاده آستارا به اردبیل را تذکر دادند.
 
- منظری توکلی نماینده مردم بافت به وزیر راه درباره مطالعه و احداث راه آهن کرمان و بافت را تذکر داد.
 
- همچنین قاضی پور و محجوب به وزیر امور خارجه تسریع در ارائه پیشنهاد تشکیل بازارچه مشترک کشورهای حاشیه دریای خزر را تذکر داد.
 
- فریدونی نماینده مردم فیروزآباد به وزیر نفت ضرورت به کارگیری نیروهای انسانی استان فارس در پروژه های پارس جنوبی را تذکر داد.
 
- قاضی پور نماینده مردم اردبیل به رئیس جمهور دستورالعمل ابلاغی بانک مرکزی درخصوص صرافی ها را که اقدامی است غیرقانونی و مشکوک که باعث تعطیلی اکثر صرافی ها شده است تذکر داد.
 
- درویش پور نماینده باغملک به وزیر بهداشت تسریع در تعیین تکلیف بیمارستان نیمه تمام شهرستان باغملک و رفع موانع اتمام پروژه مذکور را تذکر داد، همچنین به وزیرنفت دستور برای تسریع در پروژه های گازرسانی روستایی درشهرستان های ایذه و باغملک را تذکر داد. وی همچنین به وزیر راه رسیدگی فوری به پروژه های روستایی را تذکر داد.
 
- سلطانی صبور نماینده مردم رزن به وزیر جهادکشاورزی بی توجهی به حل مشکلات کشاورزان و باغداران را تذکر داد.
 
- احمدی نماینده مردم کنگاور به وزیر جهادکشاورزی علت پرداخت نشدن پول چغندرکاران و ذرت‌کاران شهرستان های کنگاور، صحنه و هرسین را تذکر داد.
 
- سالک نماینده مردم اصفهان به رئیس جمهور برای خروج هرچه سریع‌تر از رکود را تذکرداد.
 
- آریایی نژاد نماینده مردم ملایر به وزیر جهادکشاورزی درخصوص اینکه چرا مشکلات متعدد مردم روستاها حل نمی شود تذکر داد.
 
- اسماعیل نیا نماینده مردم کاشمر به رئیس جمهور تاخیر در حل مشکل موضوع پدیده شاندیز و برخی شرکت های مشابه و عدم حل مشکلات آنها را تذکر داد.
 
- مقتدایی نماینده مردم اصفهان به وزیر صنعت ضرورت رفع تداخل صنفی در رسته آموزشگاه های رانندگی صنف خدمات فنی و وسایل نقلیه اصفهان را تذکر داد.
 
- جمیری نماینده مردم بوشهر به وزیر جهادکشاورزی پرداخت بیمه کشاورزان و به وزیر آموزش و پرورش پرداخت پاداش بازنشستگی و پایان خدمت فرهنگیان را تذکر داد.
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید