امضای توافقنامه با 5 متقاضی صادرات برق | اتاق خبر
کد خبر: 312601
تاریخ انتشار: 7 بهمن 1394 - 13:58
مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران از مذاکره و امضای توافقنامه اولیه با پنج شرکت برای تبدیل گاز به برق و صادرات آن خبر داد.

اتاق خبر: علیرضا کاملی با اشاره به این که تاکنون پنج توافقنامه برای صادرات برق از طریق گاز صورت گرفته است درباره این که این توافقنامه ها چه زمانی به قرارداد تبدیل می شود، گفت: احتمال می‌رود این شرکتها هم اکنون در حال مذاکره با توانیر برای اخذ مجوز هستند.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی با بیان این که بدون گرفتن مجوز از شرکت توانیر امکان صادرات برق وجود ندارد، به بحث اقتصادی این برنامه نیزاشاره و اظهار کرد: کاهش شدید قیمت نفت و گاز سبب شد تا شرکتهایی که با آنها به توافق رسیدیم اقدام به بررسی بیشتر اقتصادی انجام و اجرای صادرات برق از طریق گاز کنند.

کاملی درباره این که آیا تاکنون مجوزی از سوی توانیر برای این شرکتها صادر شده است، خاطر نشان کرد: هنوزهیچکدام از شرکتها موفق به دریافت مجوز از توانیر نشدند.

وی با اشاره به این که جانمایی نیروگاهها، سرمایه گذاری و توجیه اقتصادی سه موضوع مهم در ساخت این نیروگاهها هستند، تاکید کرد: شرکتهای که توافقنامه اولیه با آنها امضا شد بعد از امضا توافقنامه هنوز به شرکت ملی صادرات گاز ایران مراجعه نکردند.

مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران تاکید کرد: شرکتها علاقمند برای صادرات برق بعد از گرفتن مجوز از توانیر و دیگر مجوزهای لازم می توانند به این شرکت برای مذاکره نهایی مراجعه کنند.

براساس اعلام وزارت نفت، انجام صادرات برق از سوی وزارت نفت به نوعی تنوع سازی در صادرات گاز است و یکی از راههای تنوع بخشی به صادرات گاز، تبدیل آن به برق است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید