«معمای شاه» همچنان با صدای سالار | اتاق خبر
کد خبر: 312703
تاریخ انتشار: 15 اسفند 1394 - 11:09
سریال تلویزیونی «معمای شاه» در سیزدهمین قسمت خود روایتگر چند اتفاق تاریخی در کنار اتفاق‌های زندگی شخصی قهرمان‌های داستان است.

به گزارش اتاق خبر، در این قسمت در امتداد اتفاق‌های گذشته که منجر به آشنایی خانواده «وزیری» و «اعتمادی» شد، باز هم شاهد رویدادهای بخش داستانی سریال هستیم. «محمد نادری» در نقش «غلامحسین بنان» و «جعفر والی» در نقش «روح الله خالقی» حضوری کوتاه در این قسمت خواهند داشت.

دکتر ایادی به کمک حل «معمای شاه» می‌آید


در بخش دیگری از سریال هم که روایتگر ماجراهای دربار است، بینندگان شاهد درگیری و تنش میان قوام و مجلس شورای ملی خواهند بود. در این بخش «اصغر معینی صالح» در نقش مصدق حضور دارد. همچنین از این قسمت «جمشید جهانزاده» در نقش هژیر، «اصغر محبی» در نقش تیمسار صنیعی و «حسین محب اهری» در نقش دکتر ایادی به شخصیت‌های داستان اضافه خواهند شد. ایادی از شخصیت های مهم بهایی تاریخ پهلوی است که به واسطه مشاغل مختلف و متعدد شناخته می شود. 

دکتر ایادی به کمک حل «معمای شاه» می‌آید


بخشی از داستان نیز روایتگر بازگشت علیرضا برادر محمد رضا به ایران و تنش‌هایی است که توسط او ایجاد می‌گردد. این تنش‌ها در نهایت سبب می‌شود محمد رضا به دنبال راهی برای مهار برادرش باشد.

سیزدهمین قسمت سریال معمای شاه همچنان با صدای «سالار عقیلی» در عنوان بندی آغاز و پایان، نهم بهمن ماه از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

دکتر ایادی به کمک حل «معمای شاه» می‌آید


این سریال 80 قسمتی به نویسندگی و کارگردانی «محمدرضا ورزی» و تهیه‌کنندگی «علی لدنی» در سیمای جمهوری اسلامی ایران ساخته‌شده است. 80 بازیگر اصلی، 520 بازیگر فرعی و بیش از 560 نفر از عوامل پشت دوربین از اردیبهشت سال 1391 تاکنون در ساخت این اثر همکاری داشته‌اند.

معمای شاه به‌مرور وقایع تاریخی، اجتماعی و سیاسی ایران در فاصله سال‌های 1317 تا 1357 هم‌زمان با دوران پهلوی دوم می‌پردازد.  

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید