هفته بیست‌و‌پنجم کورس اسب‌دوانی پاییزه گنبد برگزار شد | اتاق خبر
کد خبر: 312885
تاریخ انتشار: 9 بهمن 1394 - 08:49
هفته بیست‌و‌پنجم مسابقات کورس اسب‌دوانی پاییزه گنبدکاووس در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، در هفته بیست‌و‌پنجم این رقابت‌ها که عصر پنج‌شنبه برگزار شد، ۵۶ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبردداخلی در هفت دور هزار، هزار و ۵۵۰ و هزار و ۷۰۰ متری به رقابت پرداختند که در پایان ۴۸۳ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت‌گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه تا پنج ساله و ۳۶ تا ۴۶ امتیازی به مسافت هزار و ۷۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یوسف دهش با اسب عقاب صحرا (۲) زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب قره گوز و پیمان قلرعطا با اسب گل تکه به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز نبرده به مسافت هزار متر بود که بنیامین جرجانی با اسب فدرال عنوان اول را به دست آورد و عیدمحمد غراوی با اسب توربو و نادر صالح پور با اسب ایلدرم سروین به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و صفر تا دو امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب پراغی موفق به کسب مقام اول شد و قربان محمد اودک با اسب فرام و کمال دالیجه عطا با اسب بولت به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های تروبردداخلی دو ساله و دو تا ۶ امتیازی به مسافت هزار و ۵۵۰ متر شکل گرفت که کمال دالیجه عطا با اسب جنی بست زودتر از سایرین از خط پایان عبور کرد و محمد خوجملی با اسب آرس و بنیامین جرجانی با اسب کرایسلر به ترتیب دوم و سوم شدند.

 

 

در دور پنجم اسب‌های دوخون دو ساله و دو تا ۶ امتیازی به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب گالان نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و امین محمدی با اسب تارولاک و عیدمحمد غراوی با اسب جان کاراوی نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

اسب‌های تروبردداخلی سه ساله و ۳۶ تا ۴۴ امتیازی برگزار کننده رقابت دور ششم به مسافت هزار و ۷۰۰ متر بودند که نادر صالح پور با اسب کاواکا کووا مقام اول را کسب کرد و بنیامین جرجانی با اسب الیسا و نورمحمد بهادر با اسب چرچیل به ترتیب عنوان‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های ترکمن دو ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که کمال دالیجه عطا با اسب ملک روشن زودتر از سایرین به مقصد رسید و محمد خوجملی با اسب آی ناز بجنورد و مهران عطا با اسب قابوس به ترتیب نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

گفتنی است؛ در هفته بیست‌و‌پنجم این رقابت‌ها بنیامین جرجانی با کسب دو مقام نخست، دو مقام دوم و یک مقام سوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت و کمال دالیجه عطا با کسب دو مقام نخست و یک مقام سوم در رده بعدی ایستاذ، همچنین نورمحمد بهادر یک مقام نخست و یک مقام دوم، نادر صالح پور یک مقام نخست و یک مقام سوم و یوسف دهش یک مقام نخست کسب کردند.

هفته بیست‌و‌ششم این رقابت‌ها، عصر جمعه در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار می‌شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید