جذب گردشگر در زنجان نیاز به کار فرهنگی دارد | اتاق خبر
کد خبر: 313042
تاریخ انتشار: 9 بهمن 1394 - 17:40
رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان زنجان گفت: جذب توریست در استان زنجان نیاز به کار فرهنگی دارد.

 

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان زنجان گفت: جذب توریست در استان زنجان نیاز به کار فرهنگی دارد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از مهر، اویس کیانی شامگاه پنجشنبه در جلسه هم‌اندیشی کسب‌وکار گردشگری افزود: امروزه گردشگری به‌عنوان یک صنعت مهم و استراتژیک مطرح است که سهم قابل‌توجه و تأثیرگذاری در توسعه جامعه دارد.

وی اظهار کرد: باید این مهم در بین مردم تداعی شود که صنعت گردشگری در توسعه اقتصاد جامعه بسیار مؤثر است.

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان زنجان گفت: استان زنجان دارای جاذبه‌های گردشگری خوبی بوده و از جذابیت‌های بالقوه‌ای بهره‌مند‌ است.

کیانی تأکید کرد: باید با برنامه‌ریزی و انتخاب جامعه هدف مناسب به جذب گردشگر پایدار برسیم.

وی با اشاره به اینکه جذب توریست در استان زنجان نیاز به‌کار فرهنگی دارد، افزود: نیاز امروز استان ما توریست است و باید با توجه به قابلیت‌هایی که داریم برای جذب این مهم اقدام کنیم.

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان زنجان تصریح کرد: حوزه گردشگری دچار مشکلات عدیده‌ای از تعریف گردشگر و منابع انسانی متخصص تا مهمان‌نوازی حرفه‌ای است که جایگاه و اهمیت آن در زنجان باید به‌درستی تبیین شود.

کیانی افزود: برای توسعه گردشگری در استان باید نیروی انسانی آگاه تربیت شود.

وی بیان کرد: وجود آثار تاریخی و گردشگری گرچه می‌تواند در زمینه جذب گردشگر داخلی و خارجی مؤثر باشد، ولی باور عمومی جامعه در خصوص گردشگری و توریستی بودن یک منطقه به‌عنوان مؤلفه اساسی مطرح  است.

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان زنجان گفت: توسعه صنعت گردشگری در استان زنجان علاوه بر اینکه به سخت افزار نیاز دارد به مقوله نرم‌افزاری هم نیاز دارد.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید