چین یک کانادایی را به جاسوسی متهم کرد | اتاق خبر
کد خبر: 313093
تاریخ انتشار: 10 بهمن 1394 - 01:32
دولت چین امروز (جمعه) اعلام کرد که یک شهروند کانادایی در این کشور به جاسوسی و دزدی اسرار دولتی متهم شده است.

دولت چین امروز (جمعه) اعلام کرد که یک شهروند کانادایی در این کشور به جاسوسی و دزدی اسرار دولتی متهم شده است.

 به گزارش اتاق خبر و به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت چین اعلام کرد کوین گارات، شهروند کانادایی که در سال 2014 به همراه همسرش در شهر داندونگ واقع در مرز چین با کره شمالی بازداشت شد متهم به جاسوسی شده است.

 

هوا چونایینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یک نشست خبری گفت: کوین گارات، شهروند کانادایی متهم به جاسوسی و دزدیدن اسرار دولتی چین بوده و تفهیم اتهام شده است.

 

این سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار کرد: مقام‌های ما در جریان تحقیقات همچنین متوجه شدند که گارات ممکن است در جمع آوری اطلاعات برای آژانس‌های اطلاعاتی کانادا دست داشته باشد.

 

گارات و همسرش پیش از دستگیری اداره کننده یک مغازه کافی شاپ در شهر داندونگ بوده و در انتقال کمک‌های انساندوستانه به کره شمالی کمک می‌کردند.

 

این در حالی است که والدین گارات می‌گویند، او به خاطر اینکه مذهب مسیحی دارد توسط چین بازداشت شده است. با این حال پکن وجود انگیزه مذهبی برای بازداشت او را رد کرده است.

 

چونایینگ خاطر نشان کرد: او به این خاطر دستگیر شد که دست به جاسوسی و دزدیدن اسرار دولتی زده و مسئله هیچ ارتباطی به مذهب ندارد.

گارات و همسرش یک هفته بعد از آن بازداشت شدند که کانادا، چین را متهم به هک کردن علیه این کشور کرد و این اتهام‌زنی‌ها احتمالا پکن را ترغیب به تحقیقات علیه این دو نفر به عنوان اقدامی تلافی‌جویانه کرده است.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید