پیشنهاد آیت الله مکارم شیرازی برای تاسیس شبکه تلویزیونی ضد تکفیر | اتاق خبر
کد خبر: 313109
تاریخ انتشار: 10 بهمن 1394 - 03:53
آیت الله مکارم شیرازی گفت: یک شبکه قوی تلویزیونی با مشارکت علمای جهان اسلام باید تاسیس شود تا جوانان مسلمان را ارشاد کند و با خشکاندن ریشه های فکری و عقیدتی تکفیر، مانع از توسعه و گسترش این عقیده انحرافی شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از شفقنا، این مرجع تقلید در دیدار شماری از سفرا و دیپلمات های خارجی حاضر در کنگره بین المللی خطر جریان های تکفیری در دنیای امروز، شرکت آنها را در این همایش نشانه هوشیاری و تسلط آنان به مسوولیت هایشان عنوان کرد و با توصیف جریانه ای تکفیری به مثابه آتشی ویرانگر تصریح کرد: صرف نظر از اینکه چه کسانی این آتش را برافروخته اند و چه اهدافی را از آن دنبال می کنند باید به این واقعیت توجه داشت که آتش این فتنه روز افزون است و امنیت همه دنیا را به خطر می اندازد !

او افزود: پدید آورندگان این فتنه، خیال می کنند برای مقاصد سیاسی می توانند از آن استفاده کنند ولی آنان در اشتباهند زیرا این آتش دامنگیر بانیان آن نیز خواهد شد.

آیت الله مکارم شیرازی با ذکر برخی حوادث تروریستی در اقصی نقاط جهان اظهار کرد: در فرانسه دیدیم این گروه ها چه آتشی به پا کردند! همین ها بودند که در امریکا آن حوادث تروریستی را رقم زدند و اخیرا نیز در جنوب شرق آسیا شاهد تکرار این حوادث بودیم.

او با تاکید بر اینکه در برابر مشکلات به جای ابراز تاسف صرف باید به دنبال راه حل مسئله بود، اظهار داشت: پیشنهادی که من در سخنرانی خودم مطرح نمودم این بود که یک شبکه قوی تلویزیونی با مشارکت علمای جهان اسلام تاسیس شود تا جوانان مسلمان را ارشاد کند و با خشکاندن ریشه های فکری و عقیدتی تکفیر، مانع از توسعه و گسترش این عقیده انحرافی شود.

این مرجع تقلید در ادامه خطاب به سفرای خارجی مقیم تهران گفت: کتب و مقالات بسیاری در کنگره قبل و این همایش ارایه شده که من توصیه می کنم این منابع را در اختیار روشنفکران و علمای کشورتان بگذارید و آنان را بهرمند نمایید.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید