Performancing Metrics

9 نکته مهم در تشخیص گوشی های اصل از غیر اصل | اتاق خبر
کد خبر: 313207
تاریخ انتشار: 12 بهمن 1394 - 09:29
این روزها با توجه به افزایش گوشی های تقلبی این سوال در ذهن مردم مطرح می شود که کدام گوشی اصلی و کدام غیر اصلی می باشد.به خصوص وقتی که سازندگان گمنام چینی اقدام به تولید محصولاتی مشابه با نمونه‌های معتبر جهانی می‌کنند

اتاق خبر - این قضیه ابعاد پر رنگ‌تری به خود می‌گیرد. در این مطلب می خواهیم تا نکاتی را برای شما جهت تشخیص گوشی اصل با نوع تقلبی آن بیان کنیم تا راهنمای شما در خریدتان باشد.

در این قسمت می خواهیم نگاه جامع تری به گوشی های بازار بیندازیم.برای تشخیص اصل بودن یک گوشی هوشمند، ابتدا پیشنهاد می‌کنیم که با مشخصات سخت افزاری آن به‌خوبی آشنا باشید. بهتر است که مشخصات سخت افزاری مدل مد نظر خود را برروی برگه‌ای یادداشت کرده و با مشخصات نسخه‌ای که در دست فروشنده است، مقایسه کنید. حال در صورتی که در این مرحله با مشکلی مواجه نشدید یا نمی‌توانید این کار را انجام دهید.

بهتر است نکات زیر را برای فهمیدن یک محصول اصل با دقت مطالعه کنید:

1.مدل‌های تقلبی، معمولا نسبت به نسخه‌ی اصلی سنگین‌تر هستند.

2.اندازه و ابعاد نیز، با یک‌دیگر فرق دارند. در مدل‌های تقلبی، ضخامت بسیاری را شاهد خواهید بود و همچنین، اندازه صفحه نمایش کمی کوچک‌تر می‌باشد.

3.دوربین مدل تقلبی، از عملکرد بسیار بدی رنج می‌برد. همچنین میزان پیکسل‌ها نیز کم‌تر است.

4.به‌ یاد داشته باشید که قبل از خرید یک تلفن هوشمند، بهتر است در وب‌سایت اصلی سازنده به دنبال ورژن سیستم عاملی که در هنگام ارائه محصول دریافت خواهید کرد، بگردید. اگر شاهد کوچک‌ترین تفاوتی بودید، شک نکنید که فروشنده می‌خواهد از ناآگاهی شما، سوء استفاده کند. معمولا گوشی های تقلبی اندرویدی ، از نسخه‌ی 4.0 سیستم عامل اندروید استفاده می‌شود.همچنین در مورد گوشی های آیفون هم می توان گفت که سیستم عامل مدل اصل این گوشی ها ios است اما در نسخه های تقلبی از ورژن های پایین سیستم عامل آندروید استفاده می شود که به راحتی قابل تشخیص است.

5.صفحه نمایش یک مدل تقلبی، بسیار بی‌کیفیت بوده و پیکسل‌ها به‌راحتی قابل تشخیص هستند.

6.برخی ویژگی‌های نرم‌افزاری و سخت افزاری نظیر 3D Touch،تشخیص لبخند و دوربین دوم که سازنده مدل اصلی را با آن ارائه کرده است، برروی مدل تقلبی وجود ندارند. بهتر است قبل از خرید، به‌دنبال ویژگی‌های سخت افزاری و نرم افزار محصول مد نظر خود بگردید و آن را با مدلی که در مغازه خواهید یافت، مقایسه کنید.

7.در یک مدل تقلبی، از پردازنده‌ی ضعیف‌تری استفاده می‌شود. اگر به‌دنبال یک اَبَر گوشی چند میلیونی هستید، بهتر است قبل از خرید آن، در منوهای نرم افزاری کمی کند و کار کنید. هر مکث کوچکی، شاید نشان از تقلبی بودن آن، داشته باشد!

8.حافظه رم در یک نسخه‌ی تقلبی، کم‌تر است.

9.پیشنهاد می‌کنم که در هنگام خرید، با رابط کاربری محصولی که مد نظر دارید، کمی آشنا باشید. از روی تصاویر، می‌توانید کمی درباره ظاهر نرم افزاری‌ آن، چیزی بدانید. اگر کوچک‌ترین تفاوتی را در هنگام خرید مشاهده کردید، مطمئن باشید مدلی را که قصد دارید بخرید، تقلبی است!

در کل در مورد گوشی های تقلبی می توان گفت که این گوشی ها از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به مدل اصلی دارند ولی از جهت کارکرد و سخت افزار بسیار متفاوت هستند.در آخر، مطمئن باشید که تلفن همراه یا تبلت مد نظر خود را از فروشگاه‌ها و مراکز معتبر تهیه می‌کنید.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید