ترکیه بزرگراه تبریز – مرند را می سازد | اتاق خبر
کد خبر: 313299
تاریخ انتشار: 10 بهمن 1394 - 13:11
سفیر ایران در آنکارا:
خبرآنلاین نوشت: سفیر ایران در آنکارا اعلام کرد: سرمایه گذاران ترک در احداث بزرگراه تبریز – مرند مشارکت می کنند.

اتاق خبر - علیرضا بیگدلی در صفحه ی اجتماعی خود از مشارکت شرکت "برگیز" ترکیه برای احداث بزرگراه 70 کیلومتری تبریز - مرند در آذربایجان شرقی خبر داد.

وی با انتشار تصاویر امضای موافقتنامه بین دو طرف ایرانی و ترک اظهار کرد: با امضای موافقتانه ی ساخت بزرگراه تبریز - مرند، اولین سرمایه گذار ترکیه ای بعد از لغو تحریم وارد پروژه های عمرانی در ایران شد.

بیگدلی با انتشار تصاویری، ضمن اشاره به اینکه در ضیافتی با حضور مدیران این شرکت در سفارت جمهوری اسلامی ایران این همکاری ارزنده مورد بررسی قرار گرفت، ارزش این قرارداد را 900 میلیون دلا ر اعلام کرد.

گفتنی است محور تبریز - مرند به دلیل قرار گرفتن در مسیر منطقه ی آزاد ارس، مرز بازرگان و پایانه های مرزی نخجوان و ارمنستان، یکی از پرتردد ترین محورهای ارتباطی در شمالغرب کشور محسوب می شود.

بر اساس آمار اعلام شده، با توجه به قرار گرفتن این محور در شاهرگ اروپا و آسیا روزانه بیش از ۱۵ هزار خودرو سواری و باری  در این مسیر تردد می کنند که این موضوع به همراه غیراستاندارد بودن جاده های مسیر، باعث وقوع سوانح جاده ای بسیاری شده و سالانه جان بسیاری از هموطنان را می گیرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید