کاهش وابستگی به نفت در بودجه ۹۵ | اتاق خبر
کد خبر: 313319
تاریخ انتشار: 10 بهمن 1394 - 13:10
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با توجه به اهمیت بررسی دقیق احکام لایحه پیشنهادی برنامه ششم و تصویب جامع و کارآمد آن، برنامه پنجم توسعه یک سال تمدید می‌شود.

اتاق خبر: غلامرضا اسدالهی ظهار داشت: یکی از دلایل اصلی‌ای که دولت بودجه را به موقع به مجلس ارائه نکرده است اجرای دقیق برجام و لغو تحریم‌های ظالمانه غرب علیه جمهوری اسلامی ایران بوده است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی گفت: با توجه به نزدیک شدن به انتخابات و تعطیلی مجلس عملاً بررسی بودجه توسط نمایندگان مقدور نیست و دولت باید لایحه دو دوازدهم یا سه دوازدهم را ارائه دهد تا اجازه هزینه‌کردن داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: در صورتی که دولت لایحه دو دوازدهم یا سه دوازدهم را ارئه نکند، هزینه‌کردهای دولت غیر‌قانونی است.

اسداللهی گفت: با توجه به شرایط کنونی بودجه به‌صورت انقباظی است که در روند اجرای برنامه پروژه‌های کشور تاثیر بسزایی دارد.

وی بیان داشت: وابستگی بودجه 95 به نفت 25درصد است که نسبت به گذشته کمتر شده و اگر سال به سال بودجه از نفت جدا شود، توفیقات زیادی در کشور خواهیم داشت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: برنامه‌های توسعه اقتصادی سیاسی به عنوان مهمترین اسناد است که نقش بسیار مهمی در هدایت و تبیین راهبردهای نظام برای دستیابی به اهداف سند چشم انداز جمهوری اسلامی در افق 1404 دارند.

وی گفت: با توجه به عدول دولت از آئین‌نامه داخلی مجلس در ارائه بودجه 95 و همزمانی ارائه برنامه ششم و اهمیت بررسی دقیق احکام لایحه پیشنهادی برنامه ششم و تصویب جامع و کارآمد آن برنامه پنجم توسعه یک سال تمدید خواهد شد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید