اتحاد دو خودروساز ژاپنی برای تولید خودروهای کوچک | اتاق خبر
کد خبر: 313398
تاریخ انتشار: 11 بهمن 1394 - 02:00
ایسنا نوشت:تویوتا و دایهاتسو که دو شرکت از شرکتهای خودروسازی بزرگ ژاپن هستند، به منظور تامین تقاضای آتی برای خودروهای کامپکت با یکدیگر رسما ادغام شدند.

دایهاتسو اعلام کرد که به شرکت تابعه تویوتا تبدیل خواهد شد و این دو شرکت برند‌ها و استراتژیهای خود را حفظ خواهند کرد اما پس از ادغام قادر خواهند بود از توانمندی‌ها و منابع‌شان برای ساخت خودروی کوچک آینده استفاده کنند. 

به گفته آکیو تودا رییس تویوتا، تویوتا پیش از این در دایهاتسو سهم داشت، اما اقدام مذکور که در ماه مارس تصویب خواهد شد به منزله یک فرصت برای هر دو شرکت است که معتقدند می‌توانند از توانایی‌های یکدیگر به‌طور کامل بهره‌برداری کنند. 

کراس اوورها ممکن است خودروهایی باشند که اغلب در صدر توجهات قرار می‌گیرند اما جمعیت جهانی رو به رشد بوده و همچنان در مناطق شهری متمرکز است بنابراین اگر قرار باشد خودروها به عنوان یک وسیله حمل‌ونقل شخصی محبوب باقی بمانند بهترین گزینه یک شکل کامپکت و دوستدار محیط زیست خواهد بود. 

طبق گزارش سازمان ملل تا سال 2030، 41 کلانشهر در سراسر جهان وجود خواهد داشت که هر یک بیش از 10 میلیون سکنه خواهند داشت و توکیو بزرگ‌ترین آنها خواهد بود و پس از آن شهرهای دهلی نو و شانگهای قرار می‌گیرند. 

براساس گزارش ریلکس نیوز، دایهاتسو در حال حاضر برند معروفی در این شهرها بوده و برای خودروهای کامپکت و ارزان‌قیمت خود شناخته شده است. به عنوان مثال جدیدترین مدل مفهومی این شرکت به نام "دی بیس" که در نمایشگاه خودروی توکیو در ماه اکتبر رونمایی شد، تنها 3.4 متر طول و 1.48 متر عرض داشته و موتور بنزینی سه سیلندر آن مصرف سوخت بهینه ای دارد. 

با ادغام دو خودروساز ژاپنی، دایهاتسو به طراحی خودروهای کوچک متمرکز خواهد شد، اما در بخش تحقیقات و توسعه مورد حمایت قابل توجه تویوتا قرار خواهد گرفت. 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید