بودجه ۴ میلیارد دلاری دولت اوباما برای آموزش علوم رایانه | اتاق خبر
کد خبر: 313621
تاریخ انتشار: 11 بهمن 1394 - 14:56
کاخ سفید قصد دارد برنامه آموزشی جدیدی را به اجرا درآورد که در قالب آن چهار میلیارد دلار بودجه به آموزش علوم رایانه به جوانان این کشور اختصاص می‌یابد.

اتاق خبر: این بودجه صرف ارتقای برنامه های آموزش علوم رایانه در ایالت های مختلف آمریکا خواهد شد. همچنین صدمیلیون دلار بودجه هم به طور مستقیم به مدارس مناطق مختلف برای پیشبرد آموزش رایانه اختصاص می یابد.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ بر طبق برنامه مذکور ایالات و نواحی مختلف نه تنها به طرح ریزی برنامه های مختلف آموزش علوم رایانه تشویق می شوند، بلکه از این طریق می توان برنامه هایی را اجرا کرد که دانش اموزانی که به هر دلیل تحت آموزش قرار ندارند را پوشش دهد.

بودجه این برنامه باید قبل از اجرا به تصویب کنگره آمریکا برسد و مشخص نیست آیا این کار بدون هیچ تغییری صورت می گیرد یا کنگره تغییراتی در آن به وجود خواهد آورد.

علاوه بر این نهادهای فدرال هم می توانند از بودجه موجود خود برای حمایت از برنامه های آموزش علوم رایانه استفاده کنند. یکی از این نهادها بنیاد ملی علوم است که 120 میلیون دلار به تهیه محتوای آموزشی برای مدارس و آماده سازی معلمان برای آموزش علوم رایانه اختصاص خواهد داد.

نهاد فدرال Corporation for National and Community Service (CNCS) هم 17 میلیون دلار به حمایت از آموزش معلمان برای تعلیم دانش آموزان اختصاص می دهد.

مقامات آمریکایی در سال های گذشته بارها در مورد کمبود متخصصان علوم رایانه در این کشور و بی میلی جوانان به تحصیل در این زمینه در دانشگاه ها هشدار داده بودند.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید