اعتراض لاریجانی به تجمع غیرقانونی علیه قراردادهای نفتی | اتاق خبر
کد خبر: 313637
تاریخ انتشار: 11 بهمن 1394 - 16:02
با تظاهرات خیابانی، قرار داد تنظیم نمی کنند
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: راه حل مشکلات کشور راه اندازی تجمعات غیرقانونی در خیابان نیست.
اتاق خبر - علی لاریجانی در جلسه علنی امروز مجلس در پاسخ به تذکر آيین نامه ای احمد توکلی، نماینده تهران که به استناد بند 11 ماده 24 آئین نامه داخلی درباره تجمع دیروز عده ای مقابل وزارت نفت گفت: در این کشور برای حل مسائل و پیگیری مشکلات نظم و قانون حاکم است؛ لذا نباید این مسائل را در خیابان حل کرد.

توکلی در این تذکر خطاب به لاریجانی گفته بود: از شما انتظار داشتیم به عنوان رئیس مجلس درباره تجمع صورت گرفته و برخورد با دانشجویان تذکر دهید؛ چرا که دانشجویان در اعتراض به قرادادهای نفتی جدید این تجمع را انجام دادند. هرچند که من می پذیرم بابد برای این اقدام مجوزهای لازم قانونی را می گرفتند، اما اهمیت این قراردادها به حدی است که اگر  دهها بار دیگر در سراسر کشور علیه آن تظاهرات شود، باز هم کفایت نمی کند.

توکلی با بیان اینکه از 38 دانشجوی بازداشتی 34 نفر آزاد شده اند، اما هنوز تکلیف 4 نفر آن ها معلوم نیست، گفت: آقای لاريجانی، از شما می خواهم به این موضوع ورود کرده و تلاش کنید آنها آزاد شوند، چرا که اهمیت پیگیری این قراردادها در اقتصاد کمتر از برجام نیست.

لاریجانی در ادامه در پاسخ به این اظهارات توکلی خاطرنشان کرد:‌ براساس پیگیری های انجام شده گویا شب گذشته تعدادی از دانشجویان آزاد شده اند، اما واقعیت این است که هر تجمعی باید بر اساس قانون باشد.

وی تاکید کرد: اگر شما نسبت به بندهای این قراداد اعتراض دارید، بدون تردید رفع این مشکل راه حل خاص خود را دارد. با تظاهرات خیابانی که نمی شود قرار داد تنظیم کرد! ضمن اینکه کارشناسان مختلفی نظر خود را در این باره اعلام کرده و از مجلس نیز هیات تطبیق قوانین در حال رسیدگی به این موضوع است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید