تایید خرید بنزین از پتروشیمی ها به شرط کیفیت بالا | اتاق خبر
کد خبر: 313661
تاریخ انتشار: 11 بهمن 1394 - 17:28
سعید محجوبی با تاکید بر این که بنده یکی از مخالفان سر سخت استفاده از ریفرمیت تولید شده در مجتمع های پتروشیمی کشور در بنزین مصرفی مردم از گذشته تاکنون بوده ام، گفت: هم اکنون هیچ گونه ریفرمیتی از پتروشیمی ها در بنزین عرضه شده کشور استفاده نمی شود.

اتاق خبر: مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: هم اکنون تنها پتروشیمی بندر امام روزانه ١,٥ میلیون لیتر بنزین سوپر (یورو چهار) با بالاترین کیفیت به این شرکت تحویل می دهد و هر پتروشیمی که بتواند محصولی با این استاندارد تولید کند ما خرید آن را تایید می کنیم.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا، سعید محجوبی با تاکید بر این که بنده یکی از مخالفان سر سخت استفاده از ریفرمیت تولید شده در مجتمع های پتروشیمی کشور در بنزین مصرفی مردم از گذشته تاکنون بوده ام، گفت: هم اکنون هیچ گونه ریفرمیتی از پتروشیمی ها در بنزین عرضه شده کشور استفاده نمی شود.

وی با بیان این که شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران هر گونه بنزین تولیدی در مجتمع های پتروشیمی کشور را که منطبق با استانداردهای روز دنیا و ایران باشد خریداری می کند، گفت: هم اکنون تنها پتروشیمی بندر امام روزانه ١,٥ میلیون لیتر بنزین سوپر (یورو چهار) با بالاترین کیفیت به این شرکت تحویل می دهد و هر پتروشیمی که بتواند محصولی با این استاندارد تولید کند ما خرید آن را تایید می کنیم.

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با اشاره به افزایش کیفیت بنزین تولیدی در پتروشیمی بندر امام، گفت: در گذشته در بنزین تولیدی این مجتمع ١٠ درصد بنزن بود در حالی که امروز این عدد به یک درصد کاهش یافته است.

براساس گزارش وزارت نفت، محجوبی گفت: هم اکنون طرحهای بهبود کیفیت بنزین در پالایشگاه های بندرعباس و لاوان در مراحل نهایی به سر می برد، بنزین تولید شده در پالایشگاه لاوان از جنبه محیط زیستی منطبق با استانداردهای یورو چهار است، اما از نظر عدد اکتان از این استاندارد کمتر است، ضمن آن که با توجه به پیشرفت ٩٨ درصدی طرح بهبود کیفیت بنزین در پالایشگاه بندر عباس بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تا نیمه نخست سال آینده این طرح نیز با ظرفیت روزانه ٩ میلیون لیتر بنزین یورو چهار به تولید می رسد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید