سجادی می خواهد فوتبال ایران تعلیق شود؟ | اتاق خبر
کد خبر: 313742
تاریخ انتشار: 12 بهمن 1394 - 06:35
خبرآنلاین نوشت: نصرالله سجادی دوباره تاکید کرده که فدراسیون فوتبال باید توسط یک سرپرست اداره شود.

اتاق خبر -  نصرالله سجادی معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش امروز مجددا تاکید کرده که فدراسیون فوتبال پس از پایان دوره ریاست علی کفاشیان باید توسط سرپرست اداره شود تا این سرپرست، مقدمات برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون را فراهم کند.


ریاست علی کفاشیان بر فدراسیون فوتبال پیش از پایان سال به اتمام می رسد و از طرفی مجمع انتخاباتی فدراسیون هم قرار شده سال آینده برگزار شود. طبق روال، همه انتظار داشتند که در طول این دوره کوتاه و یکی دو ماهه، خود کفاشیان بر صندلی ریاست بنشیند و به ریاستش بر فوتبال ایران ادامه دهد تا پس از آن مجمع، رئیس جدید را انتخاب کند. اما حالا نصرالله سجادی تاکید می کند که فدراسیون فوتبال باید توسط سرپرست اداره شود.
سجادی در حالی بر این موضوع تاکید دارد که حتی خود وزیر ورزش هم همیشه سعی کرده با این موارد مدارا کند و با وجود سختی ها و مشکلات، همواره این سیاست را در پیش گرفته که هیچ رشته ورزشی تعلیق نشود. محمود گودرزی همیشه در چنین مواردی مدارا کرده و اجازه نداده فدراسیون های ورزشی تعلیق شوند اما این بار به نظر می رسد شخص نصرالله سجادی با وجود اینکه می داند اصرار ورزیدنش به ضرر فوتبال تمام می شود، می خواهد فوتبال ایران را تعلیق کند!
او که روز گذشته در مصاحبه ای گفته بود فدراسیون باید با سرپرست اداره شود، امروز در حاشیه مجمع سالانه فدراسیون بولینگ و بیلیارد دوباره همین جمله را تکرار کرد تا نشان دهد با اینکه می داند فدراسیون ها باید مستقل باشند، اما دوست دارد مجامع بین المللی را نسبت به این مسئله حساس کند.
البته خود کفاشیان اصراری ندارد که حتما در طول این دوره دو ماهه هم رئیس فدراسیون باشد. او گفته که مجمع باید تعیین کند در طول این دو ماه چه کسی ریاست فدراسیون را برعهده داشته باشد. عزیز محمدی یکی از اعضای مجمع هم گفته که مجمع باید یک نفر را انتخاب کند. اما در دنیای فوتبال معمولا این طور مرسوم است که در چنین مواقعی، رئیس به کارش ادامه می دهد تا مجمع برگزار شود. به عنوان مثال اگر انتخابات فیفا عقب بیفتد، مجمع فیفا یک سرپرست موقت تعیین نمی کند تا نفر بعدی بیاید، بلکه همان رئیس، به کار خود ادامه می دهد.
اگر هم فدراسیون بخواهد مجمع برگزار کند و رئیس موقت خود را بشناسد، باید دید اصلا مخالفان کفاشیان می توانند دو سوم آرا را به دست بیاورند تا با آن کفاشیان را کنار بگذارند یا نه. حالا هم سجادی با اینکه می داند حرف هایش حساسیت ایجاد می کند، یا می خواهد کفاشیان را بترساند که این حرف ها را می زند یا واقعا قصد دارد فوتبال ایران را تعلیق کند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید