افزایش سرمایه‌گذاری‌های صنعتی در سال آینده | اتاق خبر
کد خبر: 314063
تاریخ انتشار: 13 بهمن 1394 - 01:13
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خبر داد:
میزان سرمایه‌گذاری صنعتی برای استان در سال‌جاری یک‌هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود که خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته توانستیم ۸۰ درصد این میزان سرمایه‌گذاری تا به امروز محقق کنیم که همین امر باعث ارتقای رتبه صنعتی استان از ۱۵ به ۱۱ شد.

اتاق خبر- ناصر فغفوری با بیان اینکه سال آینده به مراتب شرایط اقتصادی بهتری نسبت به امسال پیش‌بینی می‌کنیم، افزود: میزان سرمایه‌گذاری صنعتی برای استان در سال‌جاری یک‌هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود که خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته توانستیم ۸۰ درصد این میزان سرمایه‌گذاری تا به امروز محقق کنیم که همین امر باعث ارتقای رتبه صنعتی استان از ۱۵ به ۱۱ شد.

 وی با یادآوری اینکه دو پروژه بزرگ صنعتی به نام «ناو آرش» با سرمایه‌گذاری ۹۰۰ میلیارد تومان و «راشا کاسپین» جزو طرح‌هایی است که سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، تصریح کرد: رویکرد امروز سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، اهتمام جدی به بهره‌برداری از پروژه‌های بزرگ صنعتی است؛ چرا که معتقدیم صنایع کوچک در کنار صنایع بزرگ توسعه و رشد پیدا می‌کند، لذا سال آینده تلاش خواهیم کرد تا پروژه‌های بزرگ حوزه صنعت، تعیین تکلیف شود.

 این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه حوزه معدن پرکارترین بخش این سازمان در سال‌جاری بود، اظهار کرد: خوشبختانه در حوزه معدن کارهای خوبی به‌ویژه در بحث اکتشافات صورت گرفته است. استان زنجان در حوزه طلا یکی از استان‌هایی است که زبان‌زد بوده و در حدود ۹ تن طلا شناسایی شده است که در یک محدوده فقط چهار تن طلا شناسایی شده است. همچنین سه سال بود که معادن استان بلاتکلیف مانده بود؛ چرا که اعتقاد داشتیم محدوده‌های معدنی ابتدا باید ساماندهی شده و آن‌گاه به مزایده گذاشته شود.

 فغفوری همچنین از راه‌اندازی اولین دفتر تخصصی فرآوری مواد معدنی کشور در زنجان خبر داد و خاطرنشان کرد: متأسفانه یکی از دغدغه‌هایی که در حوزه معدن مشاهده می‌شود، بحث اداره شدن معادن استان توسط افراد غیرمتخصص در این حوزه است، به همین با سخت‌گیری‌هایی که در فرآیند مزایده‌های جدید اعمال کرده‌ایم، به دنبال حضور افراد واجد شرایط در این بخش بودیم.

 منبع: اتاق زنجان 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید