ظریف با همتای آلمانی خود دیدار می کند | اتاق خبر
کد خبر: 314311
تاریخ انتشار: 14 بهمن 1394 - 09:35
آغاز تلاش های وزیر خارجه آلمان برای میانجیگری
تسنیم نوشت: وزیر امور خارجه آلمان که قرار است از امروز سفر خود به ایران و عربستان به منظور میانجی گری بین این دو کشور را آغاز کند از تهران و ریاض خواست نقش کلیدی خود در حل بحران سوریه را ایفا کنند.

اتاق خبر - به گزارش روزنامه آلمانی "پاسایر نویه پرسه"، "فرانک والتر اشتاین مایر" قبل از سفر خود به ایران و عربستان که از امروز آغاز می شود از هر دو کشور درخواست کرد که نقش کلیدی خود در راه حل درگیری های سوریه را برآورده کنند.

وی همچنین گفت: حالا یک بار دیگر لحظه واقعیت است. همه باید در روند مذاکرات شرکت کنن دو حالا نفوذ خود را به کار گیرند تا اصول توافق شده همچنین اجرایی شود. عربستان سعودی و ایران زمانی که روند صلح سوریه در اکتبر گذشته در وین آغاز شد بر سر یک میز نشستند.

وزیر امور خارجه آلمان همچنین گفت: با شروع مذاکرات صلح سوریه در ژنو تلاش ها برای راه حل این مناقشات که از حدود پنج سال است ادامه دارد وارد مرحله حساس و مهمی می شود. حالا این مسئله مشخص می شود که پیشرفت های واقعی تنها زمانی وجود خواهد داشت که ما فشار بر احزاب درگیر در این جنگ را حفظ کرده و شاید البته آن را افزایش دهیم.

اشتاین مایر بعد از یک کنفرانس مبارزه با تروریسم داعش در رم ایتالیا ابتدا به تهران سفر خواهد کرد.
وی در تهران با وزیر امور خارجه و رئیس جمهور کشورمان دیدار خواهد کرد. اشتاین مایر بعد از سفر به ایران به عربستان خواهد رفت و قرار است در آنجا در یک جشنواره فرهنگی شرکت کرده و درباره مسائل حقوق بشر سخن بگوید.

اشتاین مایر می خواهد در این سفر خود همچنین برای شروع دوباره مناسبات بین ایران و عربستان تلاش کند. وی در اکتبر گذشته نیز سفری به این دو کشور داشته است.

 ظریف و همتای آلمانی امروز دیدار می‌کنند

وزیر امور خارجه آلمان که به تهران سفر کرده است امروز با همتای ایرانی خود دیدار می‌کند.  «فرانک والتر اشتاین‌مایر» قرار است امروز با «محمدجواد ظریف» همتای ایرانی خود دیدار کرده و در کنفرانس خبری مشترک شرکت کنند.

 وزیر امور خارجه آلمان که قرار است از امروز سفر خود به ایران و عربستان به منظور میانجی گری بین این دو کشور را آغاز کند از تهران و ریاض خواست نقش کلیدی خود در حل بحران سوریه را ایفا کنند. اشتاین‌مایر چند ماه قبل و پس از انجام توافق هسته‌ای به تهران سفر کرده بود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید