روز جهانی سرطان | اتاق خبر
کد خبر: 314582
تاریخ انتشار: 15 بهمن 1394 - 08:31
کمپین نوشتن «ما می‌توانیم،من می‌توانم» روی دست
فردا ۴ فوریه روز جهانی سرطان است. به گزارش ایرنا،انجمن جهانی سرطان به مناسبت این روز کمپینی را با عنوان «دستان سخنگو» با هدف حمایت از بیماران سرطانی و اقدامات لازم مبارزه با این بیماری راه اندازی کرده است.

اتاق خبر - ۱۵ بهمن ماه هر سال در تقویم سلامت، روز جهانی سرطان نام گذاری شده است و از همین رو انجمن جهانی سرطان و سازمان جهانی بهداشت همه ساله در این روز برنامه ها و شعارهایی برای مبارزه با سرطان در نظر می گیرند که شعار «ما می توانیم. من می توانم» (We can- I can) از سوی این انجمن و سازمان برای سال های 2016 تا 2018 انتخاب شده است. هدف از انتخاب این شعار، مشارکت فردی و گروهی در امر مبارزه با سرطان بوده است.


انجمن جهانی سرطان از تمام حامیان مبارزه با این بیماری خواسته است که شعاری با استفاده از هشتگ «ما می توانیم. من می توانم»

WecanIcan# را روی کف دست خود بنویسند، از آن عکس بگیرند و در شبکه های مجازی منتشر کنند تا این انجمن بعد از جمع آوری تصاویر، آنها را روی «دیوار حمایت» در سایت www.world cancerday.org به نمایش بگذارد. هدف از این کمپین، حمایت از بیماران سرطانی و پشتیبانی از تمام اقداماتی است که با ابتلا به سرطان مبارزه می کنند.

هر سال در این روز با تمرکز بر شعاری ویژه تلاش می شود با برگزاری سمینارها و اجرای برنامه های مختلف آموزشی در سرتاسر دنیا به جنبه های مختلف این بیماری پرداخته شود و سطح آگاهی های عمومی مردم در مورد این بیماری افزایش یابد.
'ما می توانیم - من می توانم' مشخص می کند که همه ما به عنوان یک جمع و یا به صورت فردی چه اقدماتی می توانیم برای کاهش بار سرطان انجام دهیم. این شعار در واقع بیانگر نیاز به یک برنامه جامع کنترل سرطان به منظور بهبود پیشگیری از سرطان و مراقبت به ویژه در کشورهای کم درآمد و یا با درآمد متوسط است.
نتیجه مطالعات متعدد نشان می دهد که پیشگیری از بروز سرطان به کاهش چشمگیر هزینه های سرسام آور درمان سرطان در سرانه بهداشتی - درمانی کشورهای توسعه یافته منجر می شود که این صرفه جویی را می توان در جهت افزایش تخت های بیمارستانی و ساخت مراکز درمانی با استانداردهای روز دنیا هزینه و یا به نوعی سرمایه گذاری مجدد کرد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید