منتخبی از جشنواره های ماه فوریه 2016 | اتاق خبر
کد خبر: 314591
تاریخ انتشار: 15 بهمن 1394 - 08:58
جشنواره یا فستیوال شاید رساترین شیوه معرفی میراث باشکوه یک کشور در کنار فرهنگ و سنت ها است زیرا فستیوالها لحظات خاطره انگیزی را از یک شهر و دیار در ذهن ما حک می کنند.

اتاق خبر - به گزارش توریسم آنلاین، فستیوال ها و جشنواره ها بخشی مهمی از زندگی اجتماعی هستند که خانواده ها را در کنار هم جمع می کنند تا سنتی قدیمی را زنده و معرفی کنند.

شکل گیری فستیوالها ریشه در افسانه ها،داستانها،دانش و رسوم دارند که هر بار به نسل دیگر منتقل می شوند.

جشنواره ها با موضوعات مختلف برگزار می شود که از جمله می توان به فرهنگی،تاریخی،مذهبی،فصلی ،غذایی الهام گرفته از طبیعت و ... اشاره کرد.

در ادامه منتخبی از جشنواره های ماه فوریه 2016 را می خوانید:

جشنواره یخی "ساپورو" هر سال در تاریخ 5 فوریه(16 بهمن) در "ساپورو"-ژاپن- برگزار و یک هفته ادامه می یابد.

هرسال 6 فوریه (17 بهمن) جنگ پرتقالی در "ایوریا"-ایتالیا- برگزار می شود و 500 هزار کیلوگرم پرتقال برای این جشن مصرف می شود.

سال نو چینی 8 فوریه (19 بهمن) در هنگ کنگ با صدها برنامه آتش بازی و رژه های مختف جشن گرفته می شود و تا دو هفته ادامه خواهد داشت.

جشنواره 15 روزه "لوسار" را مردمان مهمان نواز و پر جنب و جوش نپال برگزار می کنند.این فستیوال 8 فوریه (19 بهمن) آغاز می شود.

عید "تت" جشن سال نو مردم ویتنام است که در حقیقت همان جشن سال نو چینی است و از 8 فوریه (19 بهمن) آغاز می شود.

فستیوال "ماردی گرا" هر ساله 9 فوریه (20 بهمن) در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله آمریکا برگزار می شود.

جشنواره شکسپیر -اورگن،آمریکا- هر ساله 19 فوریه (30 بهمن) برگزار می شود و 37 نمایشنامه از شکسپیر در آن به اجرا درمی آید.

شهر طلایی یا "جیسلمیر" هند میزبان جشنواره صحرایی است که هر ساله 20 فوریه (1 اسفند) برگزار می شود و شامل رقابت های شتر سواری در صحرا،رقابت بلندترین ریش و سبیل است.

جشنواره "فستیما" هر ساله در 26 فوریه (7 اسفند) در بورکینافاسو برگزار می شود و در آن شرکت کنندگان با لباسهای عجیب و ماسک های خاص رقص سنتی می کنند.

فستیوال فانوس های تایوان مخصوص ماه فوریه است و هر ساله تاریخی برای برگزاری در این ماه مشخص می شود.

جشنواره "تاپاتی راپا نوی" ،فستیوالی محلی با انواع رقابت های مختلف ،موزیک و رقص محلی،ورزشهای قدیمی و آتش بازی هر ساله در ماه فوریه و در شیلی برگزار می شود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید