تجهیزات مسدود شده نفتی ایران آزاد می شود | اتاق خبر
کد خبر: 314598
تاریخ انتشار: 14 بهمن 1394 - 17:02
معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت مهم‌ترین محورمذاکره با هیات آلمانی را بازگشت تجهیزات بلوکه شده صنعت نفت از سوی شرکت آلمانی زیمنس عنوان کرد.

اتاق خبر:  امیرحسین زمانی‌نیا، امروز (چهارشنبه، ١٤ بهمن ماه) پس از دیدار با هیئت آلمانی به سرپرستی دیتر هالر، مدیر بخش امور اقتصادی و توسعه پایدار وزارت خارجه آلمان با اشاره به سابقه خوب همکاری میان دو کشور در بخشهای مختلف درباره مهم‌ترین محور این مذاکرات گفت: در این دیدار درباره راه و روش برگشت تجهیزات صنعت نفت که به دلیل تحریمها مسدود شد، مذاکره شد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی با بیان این که عضو هیئت مدیره زیمنس در جریان این با رکن الدین جوادی، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در زمینه بازگشت تجهیزات مسدود شده ایران مذاکرات خصوصی داشته است، گفت: زیگفرید روسورم، عضو هیئت مدیره این شرکت در این دیدار عنوان کرد این شرکت به همه تعهدهای خود درباره تحویل تجهیزات نفتی ایران عمل خواهد کرد.

زمانی‌نیا با اشاره به این که شرکتهای آلمانی آمادگی خود را برای گسترش همکاری با ایران در بخشهای مختلف برای همکاریهای بلند مدت اعلام کردند، افزود: ارتباط شرکتهای ایرانی و آلمانی در بخشهای مختلف از جمله پتروشیمی، پالایش و پخش، بهینه سازی مصرف سوخت، ساخت و ساز داخلی تجهیزات و اقلام مورد نیاز صنعت نفت... گسترش می یابد.

معاون وزیر نفت همچنین اعلام کرد: هالر بوی اطمینان داده است که مذاکرات سازنده با هرمس انجام شده است.

زمانی‌نیا با بیان این که مذاکره درباره فاینانس پروژه ها از سوی شرکتهای آلمانی نیز در مرحله خوبی قرار دارد، گفت: از سرگیری پوشش بیمه صادراتی برای شرکتهای آلمانی از سوی هرمس می‌تواند با برداشتن یکی از موانع اصلی ورود این شرکتها به بازار ایران، سبب شتاب بخشیدن به توسعه همکاریهای دو طرف شود.

براساس گزارش وزارت نفت، فرانک والتر اشتان مایر، وزیر امور خارجه آلمان به همراه نمایندگان برخی از بزرگترین صنایع این کشور شامگاه سه شنبه (١٣ بهمن ماه) برای مذاکره با مقامهای جمهوری اسلامی ایران وارد تهران شد و امروز به آلمان برمی گردد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید