بخش خصوصی در انتظار حمایت دولت | اتاق خبر
کد خبر: 314739
تاریخ انتشار: 15 بهمن 1394 - 10:31
رئیس اتاق بازرگانی ساری در گفت و گو با اتاق خبر مطرح کرد
رفع تحریم ها می تواند مانند تحریم ها به ضرر اقتصاد کشور تمام شود ادامه داد: اگر در این دوران به درستی عمل کنیم میتوانیم از رفع شدن تحریم ها نهایت استفاده را کنیم.

اتاق خبر - عبدالله مهاجر دارابی رئیس اتاق بازرگانی ساری در پاسخ به سوالی در مورد برقراری سوئیفت و تاثیر آن در اقتصاد کشور این اقدام را بسیار مفید برای اقتصاد کشور دانست.
دارابی در گفت و گو با اتاق خبر با اعلام اینکه این اقدام می تواند باعث حرکت اقتصاد کشور شود گفت: باید از مقام معظم رهبری، دولت تدبیر و امید با این کار از حیثیت نظام و مردم ایران صیانت کردند تشکر کرد. در حقیقت با برقراری مجدد سوئیفت ارتباطات بین بانک های ایرانی و بانک های بین المللی برقرار می شود و این کار می تواند اقتصاد کشور را مجددا رو به جلو حرکت بدهد.
رئیس اتاق بازرگانی ساری با بیان اینکه رفع تحریم ها می تواند مانند تحریم ها به ضرر اقتصاد کشور تمام شود ادامه داد: اگر در این دوران به درستی عمل کنیم میتوانیم از رفع شدن تحریم ها نهایت استفاده را کنیم. با توجه به این که زیرساخت های موجود در کشور از استاندارد های جهانی فاصله دارد دولت باید هر چه سریعتر برای نوسازی این زیرساخت ها اقدام کند.
وی با انتقاد از برخی نگاه ها در میان وزرای اقتصادی دولت گفت: در حال حاضر با توجه به شرایط دوران تحریم تقریبا نیمی از واحد های تولیدی در کشور به طور کامل تعطیل هستند و با رکود دست و پنجه نرم می کنند. دولت در شرایطی که توانست نرخ تورم را کاهش دهد که تا کنون برای خروج از رکود اقدام خاصی را صورت نداده است. اگر دولت مانند کشورهایی مانند ترکیه به بخش خصوصی نگاه مثبت و حمایتی داشته باشد می توان به حل مشکلات اقتصادی کشور امید داشت.
دارابی با بیان اینکه راه کارها برای کاهش مشکلات اقتصادی محقق نشده است گفت: مقام معظم رهبری و دولت مسیر درستی را برای حل مشکلات اقتصادی تعریف کرده اند. در صورت موفقیت مشکلاتی مانند اشتغال، تولید و صادرات کمتر خواهد شد. ما نیز امیدوار هستیم که با تلاش های بخش خصوصی و حمایت های دولت این برنامه محقق شود.
رئیس اتاق بازرگانی ساری با تاکید بر مشکلات مدیریتی در کشور و نقش آن در بروز مشکلات برای اقتصاد کشور گفت: متاسفانه مشکل مدیریت باعث شده که بخش خصوصی ضربه بخورد. با شعار نمی توان مشکلات اقتصادی را حل کرد. به عقیده من دولت به درستی مشکلات کشور را پیدا کرده است و صحبت های رئیس جمهور محترم نیز بر این مبنا است که از بخش خصوصی حمایت شود. در صورتی که به شعار بسنده نشود و زیر مجموعه دولت به این اعتقاد برسند و وارد عمل شوند بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور حل خواهد شد. این کار در کنار نظارت دولت به موفقیت خواهد رسید.
وی در پایان با تاکید بر درخواست بخش خصوصی برای کمک و حمایت دولت گفت: متاسفانه در حال حاضر در بخشی از دولت همچنان نگاه منفی به به بخش خصوصی داشته اند اما ما امیدواریم که این دیدگاه تغییر کند و با کمک دولت و بخش خصوصی اقتصاد کشور در مسیر رشد و توسعه قدم بردارد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید